P, 20.03.2023.

Vidzemes Augstskola finansēs desmit Baltkrievijas pilsoņu studijas maģistrantūrā un doktorantūrā

TVNET/LETA
Vidzemes Augstskola finansēs desmit Baltkrievijas pilsoņu studijas maģistrantūrā un doktorantūrā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Vidzemes Augstskola.
Vidzemes Augstskola. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Ņemot vērā politisko situāciju Baltkrievijā un nepieciešamību sniegt palīdzību Baltkrievijas sabiedrībai, Vidzemes Augstskola no saviem līdzekļiem plāno finansēt desmit Baltkrievijas pilsoņu studijas augstskolā, informēja augstskolā.

Pilsoņiem no Baltkrievijas būs iespēja pretendēt uz studiju vietām divās maģistra studiju programmās - "Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība" un "Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas".

Savukārt doktorantūrā Baltkrievijas pilsoņi varēs pieteikties apmaksātām studijām programmās "Sociotehnisko sistēmu modelēšana" un "Ekonomika un uzņēmējdarbība".

Visas programmas tiek piedāvātas angļu valodā, un pieteikšanās termiņš ir šī gada 7.septembris.

Augstākās izglītības iestādes rektors Gatis Krūmiņš uzsvēris, ka cilvēkiem nedrīkst būt vienalga, kas notiek mūsu kaimiņvalstīs, un, viņaprāt, visiem spēkiem jāiesaistās, kad situācija to prasa.

"Šobrīd tas brīdis ir atkal pienācis. To mums māca arī vēsture. Procesi ap mums tiešā veidā ietekmē arī mūs pašus. Tā bija gan pirms 100 gadiem, kad slēdzām miera līgumu ar Padomju Krieviju, gan 1940.gadā, kad zaudējām neatkarību, gan arī pirms 30 gadiem, kad cīnījāmies par savas neatkarības atjaunošanu," paudis augstskolas rektors.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu