Rīgas Sporta pils teritorijā plāno uz laiku ierīkot mazdārziņus un ziedu pļavu

FOTO: Facebook/Sporta pils dārzi

Bijušās Rīgas Sporta pils teritorijā plānots uz laiku ierīkot mazdārziņus un ziedu pļavas, informē idejas autore Renāte Prancāne.

Prancāne, kura pati dzīvo blakus teritorijai, atklāja, ka ideja radusies, domājot par aizvien pieaugošu centra iedzīvotāju vēlmi pēc sasniedzama un mūsdienīga dārza un ārvalstu piemēriem, kur kopienas dārzi tiek ierīkoti neizmantotās teritorijās. Idejas autore ar domubiedriem vērsusies pie teritorijas īpašniekiem SIA "Rotermann Latvia", kuri atsaukušies idejai un nodevuši teritoriju bezpeļņas organizācijai bezatlīdzības īrē uz trim gadiem.

Pļavās tiks organizētas dažādas izglītības un kultūras aktivitātes bērniem un pieagušajiem ar mērķi veidot saliedētu un...

Posted by Sporta pils dārzi on Svētdiena, 2020. gada 6. septembris

Nākamo trīs gadu laikā teritorijā tiks ierīkoti un atradīsies pilsētas mazdārziņi, kā arī ziedu pļavas dažādām kultūras un izglītības aktivitātēm.

5

Iniciatīvas "Sporta pils dārzi" veidotāji norāda, ka kopienas dārziņi ir unikāls brīvā laika pavadīšanas veids, kas piedāvā drošu, sociāli iekļaujošu vidi un veicina pilsētas iedzīvotāju labklājību, pievēršoties veselīgākiem atpūtas veidiem. "Vienlaicīgi kopienas dārziņi kalpo kā nerimstošs izzināšanas projekts, kura ietvaros bērniem un jauniešiem ir iespēja pieredzes veidā apgūt ekosistēmas procesus un piedzīvot dabas lomu cilvēka dzīvē," norāda iniciatīvas pārstāvji.

Teritorijā ielas līmenī atradīsies 150 dārzi, kas iekārtoti no mobilām, dažādu augstuma koka kastēm, kas ir īpaši...

Posted by Sporta pils dārzi on Svētdiena, 2020. gada 6. septembris

Projekta organizatori aicina Sporta pils teritorijai apkārt dzīvojošos rīdziniekus un visus interesentus piedalīties projekta prezentācijā un kopējā apspriešanā 19.septembrī plkst.12 Sporta pils teritorijā un teritorijas sakopšanas talkās 26.septembrī un 3.oktobrī no plkst.9 līdz 16.

Pieteikties dārziņu īrei būs iespējams, sākot no janvāra, taču ikvienam uzcītīgam talciniekam dārziņš pirmajā gadā tiks piešķirts bez maksas. 

5

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Rotermann Latvia" pieder Igaunijā reģistrētai kompānijai "Invest Aktsiaselts". Uzņēmums reģistrēts 2006.gadā. Pagājušo gadu tas noslēdza ar 88 100 eiro apgrozījumu un 30 000 eiro zaudējumiem.

"Rotermann Group" Rīgas Sporta pili nopirka 2007.gadā, iegādājoties Andra Šķēles meitām piederošo uzņēmumu SIA "Centra attīstības uzņēmums" un SIA "Projekts DM" kapitāla daļas. Darījuma summa netika atklāta, bet tika sniegta informācija, ka projektā plānots investēt vairāk nekā 100 miljonus eiro.

Nacionālo sporta bāzi nojauca 2008.gadā, lai tās vietā celtu biznesa zonu, taču projekts joprojām nav īstenots.

Uz augšu
Back