Tukumā no aizsargjoslā izrakta grāvja nelikumīgi iegūta grants

FOTO: Pixabay

Veicot dabas resursu izmantošanas kontroli, Valsts vides dienests (VVD) Tukuma novada Jaunsātu pagasta teritorijā, kur tiek rakti dīķi divos zemes īpašumos, konstatējis nelikumīgu smilts-grants ieguvi, bet citviet atklāts Abavas upes aizsargjoslā izrakts grāvis, informēja VVD Ventspils reģionālā vides pārvaldē.

Veicot pārbaudi īpašumā "Vildiņi", dienests konstatējis, ka notiek dabas resursu ieguve divos zemes gabalos - tiek rakti dīķi un realizēts izraktais smilts-grants materiāls. 

SIA "Erka LVM", kam iznomātas abas zemes vienības, vienā zemes vienībā ir saņēmis dabas resursu lietošanas atļauju smilts-grants realizācijai kopumā 20 000 kubikmetru (m3) apjomā no dīķa izbūves, kas derīga līdz 2021.gada 22.novembrim. Bet otrā zemes vienībā - tiek veikta nelikumīga dabas resursu ieguve, jo nepieciešamā atļauja nav saņemta, norādīja Ventspils reģionālā vides pārvaldē. 

VVD pret "Erka LVM" ierosinājis administratīvā pārkāpuma lietu par smilts-grants ieguvi bez atļaujas un šā gada 13.maijā uzdeva apturēt zemes dzīļu izmantošanu īpašumā "Vildiņi" abās zemes vienībās.

Lai noteiktu jau iegūto smilts-grants apjomu, VVD uzdeva "Erka LVM" veikt topogrāfisko uzmērīšanu. Pēc topogrāfijas un aprēķina par izrakto apjomu saņemšanas, VVD veicis dabas resursu nodokļa uzrēķinu par iegūto smilts-grants apjomu desmitkāršā apmērā, proti, 5216 eiro. 

VVD 31.augustā noformējis administratīvā pārkāpuma protokolu par dabas resursu lietošanas atļaujas noteikumu neievērošanu, proti, dīķa ierīkošanu īpašumā "Vildiņi" ārpus Tukuma novada būvvaldē saskaņotām robežām bez pašvaldības atļaujas.

Papildus VVD konstatējis pārkāpumus dabas resursu lietošanā īpašumā "Kadiķi", kur darbus veic SIA "Capital Investment Group". Uzņēmums ir saņēmis dabas resursu lietošanas atļauju, kas bija derīga līdz šā gada 5.septembrim, smilts-grants realizācijai 10 000 m3 apjomā no dīķa izbūves. 

VVD norāda, ka pēc pārbaudes šā gada 30.aprīlī pret "Capital Investment Group" ierosināja administratīvā pārkāpuma lietvedību par konstatēto pārkāpumu - grāvja izrakšanu Abavas upes aizsargjoslā un uzdeva aizbērt grāvi uz Abavu, kas tika izdarīts. 

Par konstatētajiem pārkāpumiem VVD "Capital Investment Group" piemērojis 500 eiro soda naudu. Pēc Tukuma novada būvvaldes pārbaudes būvdarbi dīķī pārtraukti. Pēc VVD rīkojuma uzņēmums veicis topogrāfisko uzmērīšanu un aprēķinu par izrakto apjomu, kā arī iesniedzis šo informāciju VVD kopā ar savu paskaidrojumu, stāstīja VVD.

VVD ir veicis uzraudzības pārbaudes šajos objektos un konstatējis, ka pašlaik tajos darbi nenotiek.

Kā liecina "Firmas.lv" pieejamā informācija, "Capital Investment Group" apgrozījums pagājušajā gadā bija 97 378 eiro, savukārt peļņa - 12 951 eiro. Patiesais labuma guvējs ir Viktors Caplinskis. 

"Erka LVM" apgrozījums pērn bija 569 959 eiro, peļņa - 190 168 eiro. Uzņēmumam šā gada augustā nodokļu parāds bija 7291 eiro. Patiesais labuma guvējs ir Artūrs Ķēniņš. 

Uz augšu
Back