Dombrovskis un Švecova izslēgti arī no saskaņiešu Saeimas frakcijas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Partijas "Saskaņa" pārstāvji - Saeimas deputāti Ļubova Švecova (no kreisās), Evija Papule, Ministru prezidenta amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis un Regīna Ločmele-Luņova atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī.
Partijas "Saskaņa" pārstāvji - Saeimas deputāti Ļubova Švecova (no kreisās), Evija Papule, Ministru prezidenta amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis un Regīna Ločmele-Luņova atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Partijas "Saskaņa" Saeimas frakcija šodien no savām rindām izslēdza vakar no partijas izslēgtos Saeimas deputātus Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu, apstiprināja Dombrovskis.

Līdz ar abu deputātu izslēgšanu no frakcijas, "Saskaņa" parlamentā attiecīgi zaudēs divas balsis.

Partijas līderis Jānis Urbanovičs iepriekš skaidroja, ka Dombrovskis un Švecova "sistemātiski pārkāpj partijas lēmumus un izrāda necieņu pret kolēģiem". Partijas biedriem radusies pārliecība, ka abi deputāti nenovērtē savu atbildību vēlētāju priekšā.

""Saskaņa" nevēlas nodrošināt platformu cilvēkiem, kas publiski pauž vēlmi nākotni saistīt ar citiem politiskajiem spēkiem. Vienā teikumā runāt par uzticību saviem vēlētājiem, bet nākamajā - apliecināt, ka tiek gaidīti izdevīgi piedāvājumi no citām partijām - tā, mūsuprāt, ir divkosība. Partijas biedri ar šādu situāciju nevēlas turpmāk samierināties," skaidroja Urbanovičs.

Urbanovičs iepriekš sociālajā tīklā "Facebook" bija norādījis, ka, ja "viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man roka nenodrebēs", tas nav ne asprātīgi, ne koleģiāli, ne ētiski". Politiķis konkrēto cilvēku nesauc vārdā, taču cits lietotājs publicējis ekrānuzņēmumu ar Švecovas komentāru, kurā viņa apgalvo, ka Urbanovičs partijas kongresā teicis, ka gaidot, kad viņu kāds "noņemšot". Deputāte tālāk norāda, ka, ja kas "viņai roka nenodrebēs...", uzreiz gan piebilstot, ka joko.

Urbanovičs šajā ierakstā, kurā neviena persona tieši nav minēta, aicinājis ""Saskaņas" valdes locekļus izvērtēt situāciju, bet tos, kuri savu atrašanos mūsu partijā un frakcijā tagad uztver kā kļūdu, pieņemt skaidrus lēmumus un šo kļūdu izlabot".

Tāpat vēstīts, ka Saeimas deputāts Dombrovskis iepriekš lēmis atstāt partijas "Saskaņa" valdi. Dombrovskis aģentūrai LETA norādīja, ka, atstājot partijas valdi, viņš turpinās būt "Saskaņas" biedrs un strādāt partijas Saeimas frakcijā.

Paziņojumā mikroblogošanas vietnē "Twitter" politiķis skaidroja, ka kopš pērnā gada novembra strādājis partijas valdē, neskatoties uz atšķirīgiem viedokļiem par to, kā partijai būtu jāstrādā. Tomēr laika gaitā viedokļu atšķirības kļuvušas tikai dziļākas virknē jautājumu. "Sākot no nepieciešamības dot skaidru vērtējumu korupcijas skandāliem Rīgas domē un beidzot ar jebkādas stratēģijas neesamību partijas iziešanai no "sarkanajām līnijām"," skaidroja politiķis.

Vaicāta par viņas komentāru sociālajā tīklā "Facebook", uz ko savā atbildes ierakstā, iespējams, ir atsaucies Urbanovičs, Švecova aģentūrai LETA norādīja, ka šajā jautājumā ir svarīgs konteksts. Politiķe skaidroja, ka atsaucās, vai nu uz "Saskaņas" frakcijas vadītāja partijas kongresā tieši vai netieši norādīto, ka viņu un pārējo "Saskaņas" vadību kaut kad aizvietos jaunāki cilvēki. Deputāte akcentēja, ka viņas vēstījums komentārā bijis, ka ir pienācis laiks mainīt partijas vadības stilu.

Politiķe uzsvēra, ka, lai gan "Saskaņas" iepriekšējā kongresā bija acīmredzami, ka ir nepieciešamas pārmaiņas pēc korupcijas skandāliem Rīgas domē, tomēr viņa nesadzirdēja nekādus ierosinājumus šajā jomā. Viņa balsojusi Dombrovska apstiprināšanu par vadītāju, kurš partijas vadības vēlēšanās zaudēja Urbanovičam, bet Švecova reizē atzina, ka nebiju pietiekoši drosmīga, lai aicinātu arī citus balsot par Dombrovski.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu