Raubiško vērsa uzmanību, ka pagājušajā nedēļā uguns izpostīja Morijas nometni Lesbas salā, Grieķijā, atstājot 13 000 patvēruma meklētājus bez pajumtes, nereti arī bez pārtikas un ūdens.
Viņa akcentēja, ka papildu risku cilvēku veselībai un dzīvībai rada arī Covid-19 pandēmija, norādot, ka ugunsnelaimes sekas ir Eiropas patvēruma politikas rezultāts, radot situāciju, kad patvēruma meklētāji ilgstoši mitinās pārapdzīvotās nometnēs sadzīvei nepiemērotos apstākļos.
Raubiško uzsvēra, ka ES jārīkojas kopīgi, risinot šo situāciju un nodrošinot patvēruma meklētājus ar drošu pajumti un cilvēcīgiem apstākļiem, jo nometnes ir tikai īstermiņa risinājums.
Kustības pārstāves ieskatā, līdz šim no Latvijas puses attieksme pret patvēruma meklētāju uzņemšanu ir bijusi negatīva, kā piemēru minot iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) paziņojumu, kurā viņš noraida iespēju Latvijai uzņemt patvēruma meklētājus no Grieķijas. Raubiško atzīmēja, ka šāda pozīcija ir nepieļaujama.
"Latvijas pilsoņi nu jau pirms 17 gadiem nobalsoja par dalību ES. Esam baudījuši priekšrocības, ko mums sniedz šī dalība. Vienlaikus uzskatām, ka Latvija ir gatava un var uzņemties vairāk atbildības kopīgu izaicinājumu risināšanā, izrādīt solidaritāti ar citām ES dalībvalstīm un atbalstu vispārējai cilvēcībai," atzīmēja Rubiško.