Laura Arnicāne: ko mums, vecākiem, maksā bardaks mājās? Patiesība par minimālismu
Vecāku revolūcija 2019

FOTO: Publicitātes foto

"Manā gadījumā perfekta tīra māja kā prioritāte nevar aiziet priekšā parūpēties par sevi un savu ģimeni. Kā ir ar tevi?" forumā "Vecāku revolūcija" jautā Zero waste kustības aizsācēja Laura Arnicāne.

"Man nav laika visu laiku uzturēt mājās perfektu kārtību, un es ticu, ka perfekta kārtība nav nepieciešama, bet kārtībai ir ļoti liela nozīme tajā, kā mēs jūtamies savā ikdienā savā telpā un savā vidē," runā lektore.

Kalifornijas universitātē tika veikts pētījums par kārtību mājās un to, kā šie cilvēki jūtas savā ikdienas dzīvē. Sievietes, kuras dzīvoja nekārtīgā vidē, jutās daudz satrauktākas un stresainākas nekā sievietes no kārtīgākas vides. 

Ko mums maksā jūklis? "Svarīgi ir saprast, ko mēs iegūstam, kad mums ir nekārtība, un ko mēs zaudējam. Visbiežāk tas, ko zaudējam, ir laiks. Tīrīšana un kārtošana patērē ļoti daudz laika. Laiks ir svarīgs, kad ģimenē ienāk bērni, jo laiks vairs nepieder tikai mums. Turklāt palielinās mantu daudzums un problēmas ar to, kur nolikt šīs mantas. Tiek pirkts aizvien vairāk skapju, rotaļu kastes utt."

"Minimālisms ir pilns ar mītiem. Tā ir iespēja atbrīvoties no liekā, atstājot tikai mīļo un foršo," runā Laura.

Klausies vairāk lekciju video!

Uz augšu
Back