P, 15.08.2022.

Ministrs: ceļošanas ierobežojumu atcelšanā jābalstās epidemioloģiskajos kritērijos

TVNET/LETA
Ministrs: ceļošanas ierobežojumu atcelšanā jābalstās epidemioloģiskajos kritērijos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Cilvēki lidostā. Ilustratīvs attēls
Cilvēki lidostā. Ilustratīvs attēls Foto: BORJA SUAREZ / REUTERS

Lēmumiem attiecībā uz ieceļošanas ierobežojumu atcelšanu uz Eiropas Savienības (ES) ārējām robežām primāri jābalstās epidemioloģiskajos kritērijos, šodien tiekoties ar Igaunijas kolēģi, atzina Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Rinkēvičs tikās ar Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Reinsalu, kurš Latvijā uzturējās oficiālā vizītē. Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja Latvijas un Igaunijas divpusējās attiecības, reģionālās sadarbības jautājumus, tostarp situāciju Baltkrievijā, kā arī pasniedza ikgadējo Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvu, aģentūru LETA informēja Latvijas Ārlietu ministrija.

"Esam gandarīti par Latvijas un Igaunijas Starpvaldību komisijas darbu, kas ir laba iespēja kopīgi risināt praktiskus jautājumus un veicināt pierobežas reģionu sadarbību. Tāpat ir pozitīvi vērtējams, ka no šā gada maija Latvijas eID karšu īpašnieki var elektroniski izmantot vairāk nekā 30 Igaunijas valsts iestāžu pakalpojumus," paudis Rinkēvičs.

Runājot par sadarbību Covid-19 pandēmijas krīzes laikā, Rinkēvičs pauda nostāju, ka ES sabiedrības veselība ir prioritāte.

Rinkēvičš norādīja, ka ir svarīgi atrast pareizo balansu starp sabiedrības veselības interesēm, ekonomikas atveseļošanu un Šengenas integritātes atjaunošanu. "Baltijas burbuļa" izveide un risinājuma piemērošana pierobežas pilsētām kā Valka un Valga apliecina mūsu spēju efektīvi sadarboties sarežģītos apstākļos reģionālā līmenī, uzsvēra ministrs. 

"Mainoties epidemioloģiskajai situācijai Eiropā un pasaulē, mums jāņem vērā Covid-19 krīzes mācības. Tāpēc mēs atzinīgi vērtējam diskusijas Eiropas Savienībā par koordinētu pieeju attiecībā uz pārvietošanās brīvības ierobežojumu piemērošanu," sacīja ministrs.

Rinkēvičš vērsa uzmanību, ka arī turpmāk ir nepieciešams saglabāt pietiekamu elastību, lai dalībvalstis spētu pienācīgi reaģēt uz Covid-19 izplatības tendencēm nacionālajā līmenī. Lēmumiem attiecībā uz ieceļošanas ierobežojumu atcelšanu uz ES ārējām robežām primāri jābalstās epidemioloģiskajos kritērijos, viņš akcentēja.

Pārrunājot situāciju Baltkrievijā, Rinkēvičs norādīja, ka ES ir jābūt vienbalsīgai un izlēmīgai attiecībā uz sankcijām pret Baltkrievijas amatpersonām, un viena valsts nedrīkst bloķēt sankciju pieņemšanu.

Ministri pārrunāja Latvijas un Igaunijas ciešo sadarbību drošības politikas jomā, kā arī kopīgo dalību militāro spēku apmācībās, jo Krievijas militārās aktivitātes Baltijas jūras reģionā un notikumi Baltkrievijā apliecina, ka ir jāturpina stiprināt reģiona drošība, izmantojot dažādus sadarbības formātus, norādīja ministrijā.

Lai popularizētu un izceltu abu valstu ekonomiskos sasniegumus tautsaimniecībā, ministri apņēmās strādāt pie Latvijas un Igaunijas ekonomiskās sadarbības veicināšanas balvas izveides.

Vizītes laikā abi ministri svinīgā ceremonijā pasniedza ikgadējo Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvu, ko šogad saņēma latviešu valodas un kultūras pasniedzēja Tartu Universitātē Ilze Tālberga.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu