Nelegālā alkohola ražotnē Daugavpilī uziets liels daudzums kontrabandas cigarešu

Ceļu policijas mašīna. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Šonedēļ Daugavpilī kāda vīrieša dzīvesvietā atklāta nelegāla alkohola ražotne, turklāt tajā atrasts arī liels daudzums no Baltkrievijas ievestu cigarešu, informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Izmeklējot iepriekš sāktu kriminālprocesu, policisti veica sankcionētas kratīšanas Daugavpilī, 1973.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā. Kratīšanas rezultātā atrastas 41 440 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām, ka arī divas cigarešu paciņas bez akcīzes markām.

Atrasts arī nelegāli ražotais alkohols - 449 litri brāgas un 18 litri kandžas -, kā arī alkohola ražošanai paredzētās ierīces.

Lai precīzi noteiktu izņemto vielu skaitu un sastāvu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Kursīte atgādināja, ka par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu, uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Savukārt par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Uz augšu
Back