Epidemiologs: Patlaban ar ceļošanu uz ārvalstīm ir saistīti vairāki riski
Vairums svētdien atklāto Covid-19 gadījumu reģistrēts Rīgā

Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Apsverot ceļošanu uz ārvalstīm, jāapzinās, ka var nākties ievērot karantīnu ārzemēs, kā arī, pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai relatīvi drošā valstī, atgriežoties var nākties pavadīt divas nedēļas pašizolācijā, teica Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Vaicāts par ceļošanu uz ārvalstīm pašreizējos apstākļos, Perevoščikovs aicināja izprast, ka pastāv vairāki riski šajā sakarā. Viņš klāstīja, ka ir bijuši gadījumi, kad saslimšana ar Covid-19 personām tikusi konstatēta, izbraucot vai pirms izbraukšanas uz ārvalstīm. "Tas ir viens risks, kas nebūtu patīkams ceļojuma laikā, jo tas var pagarināt un sarežģīt atgriešanos," sacīja epidemiologs.

"Mēs nevaram zināt, kā attīstīsies situācija Kiprā vai kādā citā valstī - ja šodien situācija ir normāla, iespējams, ja tiek atklāti uzliesmojumi, pēc atgriešanās var nākties ievērot pašizolāciju," skaidroja SPKC eksperts. Tāpat, pēc viņa paustā, daudz ir atkarīgs no tā, ko dara ceļojuma laikā.

Vienlaikus, eksperta ieskatā, lidmašīnās epidemioloģiski riskantākā vieta vieta ir tieši labierīcības, jo nav garantijas, ka pēc katra iepriekšējā apmeklētāja tiek veikta telpas, tostarp atsevišķu virsmu, piemēram, ūdens krāna, dezinfekcija.

Vairums svētdien atklāto Covid-19 gadījumu reģistrēts Rīgā

Lielākā daļa jeb 34 no kopumā 44 jaunajiem Covid-19 gadījumiem, kas tika atklāti iepriekšējā diennaktī, reģistrēti Rīgā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Vēl divi saslimušie reģistrēti Jelgavā, bet pa vienam jaunam inficētajam reģistrēts Liepājā, Salaspils, Ķekavas, Ogres, Carnikavas, Rojas, Preiļu un Engures novadā.

Savukārt Vecpiebalgas novadā, kā arī Daugavpilī un Krāslavas novadā, kur iepriekš bija vērojams liels saslimušo skaita kāpums, svētdien nav reģistrēts neviens jauns inficētais.

Augstākais saslimušo īpatsvars attiecībā pret 100 000 iedzīvotāju jeb kumulatīvais divu nedēļu saslimstības rādītājs saglabājas Vecpiebalgas, Dundagas, Sējas, Krāslavas un Aizputes novadā.

No aizvadītajā diennaktī atklātajiem jaunajiem inficētajiem pa deviņiem ir reģistrēti vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem un no 50 līdz 59 gadiem, bet astoņi saslimušie ir vecumā no 20 līdz 29 gadiem. Citās vecuma grupās reģistrēts mazāks saslimušo skaits.

Kā ziņots, pagājušajā diennaktī reģistrēti 44 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina SPKC apkopotie dati.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem pagājušajā diennaktī bijis 2,1%. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Vienlaikus kopš 15.oktobra reģistrēta vēl 12 saslimušo izveseļošanās no Covid-19, līdz ar to Latvijā no šī vīrusa izveseļojusies kopumā 1341 persona. Līdz šim inficēšanās ar Covid-19 tikusi apstiprināta 3494 personām, kamēr aktīva saslimšana ar Covid-19 patlaban ir 2109 pacientiem.

Aizvadītajā diennaktī stacionēto Covid-19 pacientu skaits sasniedzis jaunu antirekordu - 80 cilvēkus, informēja Nacionālais veselības dienests.

Svētdien slimnīcās nonākuši astoņi cilvēki, kuriem konstatēts Covid-19. Kopā stacionāros ārstējas 80 pacienti. 74 no tiem ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet seši - ar smagu slimības gaitu.

Uz augšu
Back