Savāds aromāts skapī: kā to novērst

FOTO: Unsplash

Katram skapim ar laiku piezogas noteikts aromāts, kas reti iepriecina apģērbu īpašniekus. Diemžēl, ja skapī ilgstoši stāv apģērbs, ar laiku tas iegūst ne pārāk pievilcīgu aromātu. 

Skapis pēc būtības ir slēgta vide ar visai ierobežotām ventilācijas iespējām. Turklāt skapjos valda ne tikai smacīgs gaiss, bet arī augsts mitruma līmenis, kas arī veicina nepatīkamā aromāta rašanos. Mitruma līmenis būs pat augstāks, ja skapis būs iebūvēts, jo skapja durvis nenoslēdz atsevišķus plauktiņus vai nodalījumus, bet tie visi ir atvērti - tiklīdz ievietosi vienu mitrāku apģērba gabalu, mitrums cirkulēs visos plauktos. Nepatīkamais aromāts uz drēbēm parādās, ja tās ilgstoši netiek izņemtas no skapja un atrodas piesmakušajā plauktā.

Lūk, kā novērst nepatīkamo aromātu drēbju skapī vai arī kumodē:

Nekādā gadījumā skapī neliec netīru apģērbu vai drēbes, kuras nav pilnībā izžuvušas. Pēcāk šis mitrums no apģērba iztvaiko un nonāk citviet, radot mitrus apstākļus. Šāda prakse laika gaitā var veicināt arī apģērba pelēšanu - siltums, ventilācijas neesamība un mitrums ir izcila vieta, kur augt pelējuma sēnei, turklāt apģērbi ir organiski materiāli, tādēļ pelējums uzklups tieši drēbēm. 

Vēdini skapi. Saprotams, ka daudziem būs skaidrs, ka skapis jātīra, taču šai mantu glabātuvei par skādi nenāks kārtīga izvēdināšana. Skapi ir ieteicams izvēdināt divas reizes gadā. Tas nozīmē, ka šad tad ieteicams izņemt no skapja visu tā saturu, notīrīt plauktus ar mitru lupatiņu un atstāt skapi dažas stundas  atvērtu, lai tas varētu izvēdināties. Pēcāk saliec atpakaļ apģērbu. Ņem vērā - lai novērstu nepatīkamu aromātu, neļautu vairoties putekļu ērcītēm un kodēm, sen nevilktus apģērbu gabalus ir silti ieteicams izmazgāt. 

Samazini mitruma līmeni skapī. Šajā vietā mitruma līmenis gaisā nedrīkst pārsniegt 45-60 procentus. Ja mitruma rādītāji ir augstāki, skapī var rasties pelējums. Lai to novērstu, skapja brīvajos stūros izliec ar sāli vai dzeramo sodu pildītas glāzes. Sāls absorbēs lieko mitrumu. Ik pa laikam nomaini sāls glāzes un izmet pārakmeņojušos sāli vai to izmanto mājas uzkopšanā. Savukārt mazos plauktiņos vai kumodes atvilktnēs noderēs silīcija gēla maisiņi, kuri ir atrodami jaunu apavu kastēs. 

Profilaktiskas aromāta novēršanas metodes: 

  • Uz apģērbu stieņa izkarini speciālas smaržu paciņas vai maisiņus. Aromātisko maisiņu radītā saldā smarža būs jūtama mēnesi - pēcāk maisiņš ir jānomaina.
  • Ja sintētiskas smaržas neiet pie sirds, nelielā auduma maisiņā ieber dažas aktivētās ogles tabletes. Porainais materiāls ir lielisks mitruma absorbētājs. Ogļu maisiņus izvieto atvilktnēs vai pat piesien pie apģērbu stieņa. Ogles uzsūks mitrumu, un pēc laika netīkamais aromāts izzudīs. 
  • Tāpat izcils smaržas neitralizētājs būs kafijas pupiņas vai tējas maisiņi. Tāpat kā ogles, ieber pupiņas vai granulas nelielā auduma maisiņā un ieliec sainīšus problemātiskākajos plauktos vai atvilktnēs. 
  • Daži pilieni ēteriskās eļļas uz auduma vai papīra būs divtik efektīvs ierocis cīņā pret smakām.  
Uz augšu
Back