Francijā Covid-19 gadījumu skaits pārsniedz miljonu

epa08769031 People finish their drinks at a bar terrace shortly before the 9pm city-wide night time curfew in Paris, France, 23 October 2020. The curfew was originally established on 14 October for a minimum duration of four weeks in Paris and eight other cities across France to reduce the spread of COVID-19 after a surge in cases of coronavirus across the country - and has since been extended to 38 more departments across the country, imposed upon 46 million people. The curfew prohibits leaving one's house between 9pm and 6am unless a valid motive is presented. EPA/IAN LANGSDON

FOTO: EPA/Scanpix

Francijā apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits ar jauno koronavīrusu piektdien pārsniedza vienu miljonu, un Francija kļuva par otro Rietumeiropas valsti pēc Spānijas, kas pārsniegusi šo robežu.

Nacionālā veselības aģentūra piektdien paziņoja par 42 032 jauniem inficēšanās gadījumiem pēdējo 24 stundu laikā. 

Francijā kopš pandēmijas sākuma apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits tagad ir pieaudzis līdz 1,04 miljoniem. Veselības eksperti gan uzskata, ka patiesais skaits var būt daudz lielāks nepietiekamas testēšanas un  daudzu asimptomātisku gadījumu dēļ.

Francijas prezidents Emanuels Makrons aicināja pilsoņus ievērot nakts komandantstundu un citus pasākumus Covid-19 straujās izplatības ierobežošanai.

Viņš sacīja, ka inficēšanās gadījumu skaita pieaugums "ļoti stipri paātrinās" un Covid-19 pacienti pašlaik aizņem vairāk nekā 42% no gultasvietām intensīvās aprūpes nodaļās valstī kopumā un 64% Parīzes reģionā. 

Francijā reģistrēti vairāk nekā 34 200 nāves gadījumu, kas saistīti ar Covid-19. Tas ir ceturtais lielākais šādu nāves gadījumu skaits Eiropā pēc Lielbritānijas, Itālijas un Spānijas.  

Uz augšu
Back