Iedzīvotājus aicina nodot vecās pannas un katlus pārstrādei

FOTO: Publicitātes foto

Divus tūkstošus pannu un vairāk nekā 500 katlu, kas kopā ir vairāk nekā tonna metāla, virtuves piederumu ražotājs “Fissman” nogādās utilizācijai metāllūžņu pārstrādes uzņēmumam “Tolmets”.

Virtuves piederumu ražotāja ekoloģiskā programma vides piesārņojuma mazināšanai ir spēkā kopš 7.septembra un ilgs vēl līdz 15. novembrim; tās laikā iedzīvotāji tiek aicināti neizmest atkritumos nolietotos, nevajadzīgos virtuves piederumus – pannas un katlus, bet nogādāt tos uz ”Fissman” veikaliem, pretī saņemot iespēju iegādāties jaunu pannu par puscenu.

Nodot pārstrādei var jebkura ražotāja, izmēra un veida pannas un katlus.

Virtuves trauki nav tikai alumīnijs, tērauds vai čuguns, bet arī plastmasa un dažādu materiālu pārklājums, tostarp parabēnus saturošs.

“Pandēmijas izraisītā krīze ir daudzus pamudinājusi pārkārtot dzīvi, tostarp veicot revīziju savā mājoklī. Lai arī kvalitatīvi virtuves piederumi kalpo ilgi, tomēr arī to mūžs nav bezgalīgs. Mēs visi saprotam, ka, vienkārši izmetot veco pannu vai katlu ikdienas atkritumos, mēs tikai vairojam jaunus atkritumu kalnus, jo metāls dabā nesadalās, tāpēc nolēmām sniegt šo iespēju cilvēkiem, kuriem rūp apkārtējā vide, - vienkārši un ērti nodot nevajadzīgo lietu pārstrādei,” stāsta  “Fissman” Latvijas filiāles direktore Kristīne Ginķo.

Pannu un katlu utilizācijai tiek izmantota lūžņu smalcināmā iekārta, t.s. šreders (schredder).

Tālāk pārstrādātie metāllūžņi tiek eksportēti uz tērauda ražotnēm visā pasaulē.

“Tolmets” gada kopējais smalcināšanas un pārstrādāšanas apjoms sasniedz  150 tūkstošus tonnas.

“Mums pieder Baltijas valstīs visjaudīgākais smalcināšanas komplekss, ar kuru tiek veikta metāllūžņu smalcināšana un šķirošana. Gan sākotnējā metāllūžņu smalcināšana, gan to turpmākā šķirošana, atdalot melnos un krāsainos metālus, gumiju un plastmasu, tiek veikta automātiskā režīmā. Tādā pašā veidā notiek arī sadzīves tehnikas utilizēšana,” stāsta Aleksejs Anaņjevs, SIA “Tolmets” pārstāvis.

Uz augšu
Back