Covid-19 izplatības mazināšanai Liepājā notiks reids sabiedriskajā transportā

Tramvajs Liepājā

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Covid-19 izplatības mazināšanai Liepājā šodien notiks reids sabiedriskajā transportā, intervijā "Rietumu Radio" pastāstīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

Viņš norādīja, ka, sadarbojoties Pašvaldības policijai un Valsts policijai, Liepājā Covid-19 izplatības mazināšanai rīkos reidus publiskās vietās.

Nākamnedēļ gaidāmi reidi arī tirdzniecības vietās, sacīja Vilnītis, gan uzsverot, ka sākotnēji reidu mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību un skaidrot nepieciešamību ievērot Latvijā spēkā esošos noteikumus.

Vilnītis uzsvēra, ka "šis nav tas laiks, kad jāspēkojas, vai maska pasargā vai nepasargā", bet gan jābūt likuma paklausīgiem un jāievēro nosacījumi, lai pasargātu savu un savu tuvāko cilvēku veselību.

"Ja pretī saņemsim tādu nekaunību un agresivitāti, par kādu esam dzirdējuši pēdējo dienu laikā, kad divi vīrieši sabiedriskā transporta kontrolierim iesita pa seju, Pašvaldības policijai būs jārīkojas bargi," norādīja Vilnītis. "Taču nevajag sākt ar sodu - vajag brīdināt, aizrādīt, palīdzēt. Cilvēku daļa, kas nesaprot šādu sarunu, ir mazākā daļa, un es varu paslavēt liepājniekus un mūsu sabiedrību, ka lielākā daļa tiešām izturas ļoti atbildīgi."

Liepājas dome šonedēļ nosūtījusi vēstuli visiem tirdzniecības uzņēmumiem, lai informētu, kam jāpievērš pastiprināta uzmanība, sacīja Vilnītis. Liepājas pašvaldības mājaslapā iespējams arī lejuplādēt jau gatavus informatīvo plakātu maketus, turklāt mazākiem uzņēmumiem tiek piedāvāta iespēja saņemt jau izdrukātus plakātus.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem 28.oktobrī divu nedēļu kumulatīvais Covid-19 saslimušo skaits Liepājas pilsētā bija 53.

Uz augšu
Back