Rēzeknes pansionātā ar Covid-19 slimo klientu skaits pieaudzis līdz 18

Иллюстративное фото

FOTO: AFP/SCANPIX

Līdz nedēļas beigām Rēzeknes pansionātā Covid-19 slimnieku skaits pieaudzis līdz 18, apliecināja pašvaldības Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns.

Papildus jau zināmiem 12 gadījumiem, Covid-19 atklāts vēl sešiem klientiem.

Savukārt darbinieku vidū slimība vairs neesot izplatījusies, un sasirguši joprojām ir astoņi cilvēki.

Pēc Arbidāna teiktā, slimnieki ir izolēti, tāpat klientiem aizliegts pamest pansionāta ēku, kas esot psiholoģiski grūti. Palielinājusies arī darbinieku slodze, jo daļa atrodas karantīnā.

Lai arī pilsētā novērojam Covid-19 izplatības palielinājums, iedzīvotājiem Sociālā dienesta palīdzība līdz šim neesot bijusi nepieciešama.

Savukārt pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings atklāja, ka pašlaik situācija izglītības iestādēs saistībā ar Covid-19 ir mierīga, un mācības notiek saskaņā ar valstī noteikto. Mācību modeli mainīt nav plānots.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem uz otrdienu divu nedēļu kumulatīvais Covid-19 saslimušo skaits Rēzeknē ir 33.

Jau ziņots, ka sākotnēji Covid-19 konstatēts 12 klientiem un astoņiem darbiniekiem.

"Tika izstrādāts rīcības plāns un instrukcija, kā pansionātā ierobežot vīrusa izplatību. Darbinieki ar pozitīvajiem analīžu rezultātiem aizsūtīti uz izolāciju, savukārt kontaktpersonas atrodas karantīnā. Visi saslimušie klienti ir norobežoti un izvietoti atsevišķā ēkas stāvā, kur tiek stingri uzraudzīts viņu veselības stāvoklis," apgalvoja Arbidāns.

Uz augšu
Back