Sv, 25.09.2022.

Vācijā jaunatklātu Covid-19 gadījumu skaits diennakts laikā pārsniedzis 19 000

LETA/DPA
Vācijā jaunatklātu Covid-19 gadījumu skaits diennakts laikā pārsniedzis 19 000
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Vācijā 24 stundu laikā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 19 059 cilvēkiem, un tas ir kārtējais diennaktī reģistrēto inficēto skaita rekords kopš pandēmijas sākuma, liecina Roberta Koha institūta sniegtā informācija.

Līdz ar to kopējais reģistrēto inficēto skaits Vācijā sasniedzis 518 753.

Pēdējā diennaktī reģistrēti 103 Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, un kopējais pandēmijas upuru skaits Vācijā sasniedzis 10 452.

Iepriekšējais jaunu inficēto skaita rekords Vācijā pārsniegts jau ceturto dienu pēc kārtas. Piektdien tika ziņots par 18 681 jaunatklātu gadījumu.

Tiesa gan, varas iestādes norāda, ka pašlaik testēšana tiek veikta daudz plašākā apmērā, nekā iepriekšējā saslimstības maksimuma laikā pirms pusgada, tādēļ nevar pilnīgi droši apgalvot, ka pašreizējie skaitļi tiešām uzskatāmi par jaunu rekordu.

Tomēr šīsdienas skaitlis atsauc atmiņā kancleres Angelas Merkeles septembra beigās izteikto brīdinājumu, ka diennaktī atklāto inficēšanās gadījumu skaits līdz Ziemassvētkiem varētu pārsniegt 19 000, kas tobrīd daudziem likās neticami.

Reaģējot uz straujo koronavīrusa izplatību, Vācijas federālā valdība un zemju valdības trešdien vienojās par jauniem stingriem sociālo kontaktu ierobežojumiem, kas stāsies spēkā no pirmdienas un ilgs vismaz līdz novembra beigām.

Ierobežojumu mērķis ir līdz Ziemsvētkiem panākt pandēmijas izplatības iegrožošanu.

Tiks slēgtas kultūras un izklaides iestādes, kā arī restorāni un bāri. Pulcēšanās ārpus telpām būs atļauta ne vairāk kā desmit personām, turklāt tās nedrīkstēs pārstāvēt vairāk kā divas mājsaimniecības.

Slēgtas tiks vingrošanas zāles un peldbaseini, kosmētikas kabineti, masāžas saloni un tetovēšanas studijas.

Lai gan augstākās līgas futbolmači netiek atcelti, tos nāksies rīkot bez līdzjutēju klātbūtnes, tikmēr amatieru sporta sacensības vispār būs aizliegtas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu