Skip to footer
Šodienas redaktors:
Māris Kūrēns
Iesūti ziņu!

Viltvārdis Vidzemē uzdodas par policistu un izkrāpj vairākus tūkstošus eiro

Raksta foto

Viltvārdis Vidzemē izkrāpis 3000 eiro, uzdodoties par Valsts policijas amatpersonu, informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Jūlija Jurāne.

Trešdien, 21.maijā, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Ziemeļvidzemes iecirkņa amatpersonas saņēma informāciju, ka Smiltenes novadā kāds vīrietis saņēma telefona zvanu no nepazīstamas personas, kura stādījās priekšā kā Valsts policijas amatpersona.

Viltvārdis sarunas laikā ieguva sazvanītās personas uzticību, kā rezultātā persona vairākas reizes apstiprināja darbības savā bankas kontā, izmantojot Smart ID. Zināms, ka krāpnieki uz personas vārda noformēja aizdevumu 3000 eiro apmērā un šie naudas līdzekļi tika pārskaitīti uz citas personas bankas kontu.

Jurāne informē, ka pašlaik Valsts policijā notiek apstākļu pārbaude.

Tāpat saņemta informācija, ka citos gadījumos krāpnieki ir iesūtījuši amatpersonas dienesta apliecības fotoattēlu, lai radītu ticamības momentu. Valsts policija atgādina, ka Valsts policijas darbinieki nesūtīs dienesta apliecības fotoattēlu, kā arī citus dokumentus tērzēšanas platformās.

Valsts policija atkārtoti vēršas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu būt vērīgiem un nesniegt nevienam savus personas datus vai piekļuves datus bankas kontiem. Ne policijas, ne citu valsts iestāžu darbinieki nezvanīs, lai noskaidrotu sensitīvu informāciju, un nekad neprasīs atklāt piekļuves datus bankas kontiem.

Valsts policija aicina kritiski izvērtēt ikvienu kā telefoniski, tā rakstiski saņemto informāciju, īpaši, ja tā ir saistīta ar finanšu jautājumiem. Vislabāk šāda veida saziņu uzreiz pārtraukt, nekādā gadījumā nevērt vaļā pielikumus. Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un par šāda veida krāpšanas riskiem informēt arī savus gados vecākos tuviniekus, kaimiņus un draugus.

Komentāri
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu