T, 28.09.2022.

Rīgas būvvaldē izveidots "zaļais koridors" ātrākai būvniecības saskaņošanai

LETA
Rīgas būvvaldē izveidots "zaļais koridors" ātrākai būvniecības saskaņošanai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Lita Krone/LETA

Rīgas pilsētas būvvaldē izveidots "zaļais koridors" būvniecības ieceru ātrākai saskaņošanai, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

""Zaļā koridora" principa ieviešana ir būtisks solis paradigmas maiņai būvniecībā, kur Būvvalde būvniecības procesā būs nevis šķērslis, bet tieši palīgs uzņēmējiem. Mazinot birokrātiju un atvieglojot nosacījumus būvatļaujas saņemšanai, dodam investoriem signālu, ka esam gatavi piesaistīt investīcijas Rīgai," uzsver Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (JV).

Viņaprāt, jebkurš solis, kas saistīts ar pilsētvidi un attīstību, ir cieši saistīts ar Būvvaldi. Tāpēc jāturpina darbs, lai padarītu Būvvaldes pakalpojumus iedzīvotājiem un uzņēmējiem kvalitatīvākus un ieviest lietotājiem draudzīgākus risinājumus.

Savukārt Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone (JV) uzskata, ka

"zaļais koridors" būs viens no instrumentiem Rīgas konkurētspējas celšanai starp citām Ziemeļeiropas reģiona pilsētām.

Lai ieviestu šādu "zaļo koridoru", Būvvaldē no novembra sākuma būtiski atvieglota saskaņošanas kārtība jaunu 3.grupas ēku un 2.grupas daudzdzīvokļu ēku virs 100 dzīvokļiem būvniecībai.

Ieviestās izmaiņas paredz samazināt arī būvniecības dokumentācijas kopējo saskaņošanas laiku.

Līdz šim Rīgas pilsētas būvvaldē viss būvniecības dokumentācijas izskatīšanas process tika organizēts pa posmiem, neparedzot iespēju paziņot iesniedzējam par būvniecības dokumentācijā konstatētām nepilnībām pirms izvērtēšanas procesa beigām. Tagad šāda iespēja ir radīta.

Turpmāk attīstītāji, kuri vēlēsies būvēt jaunas 3. grupas būves vai 2. grupas daudzdzīvokļu ēkas virs 100 dzīvokļiem, varēs rēķināties ar iestādes lēmumu un būvatļaujas izsniegšanu ievērojami īsākos termiņos, nekā to nosaka normatīvie akti.

Lai to realizētu, Būvvalde pirms būvniecības ieceres minimālā sastāvā iesniegšanas piedāvās attīstītājiem iespēju elektroniski iesniegt būvniecības ieceres metu (ģenerālplāns, fasādes un stāvu plāni un to griezumi), kuru izskatīs un dos konceptuālu vērtējumu par plānoto būvniecību divu nedēļu laikā.

Tāpat turpmāk attīstītāji varēs iesniegt jau gatavās izstrādātās būvprojekta daļas pirms citu institūciju atzinumu saņemšanas,

 tādā veidā saņemot iespēju novērst visus iespējamos būvprojekta trūkumus līdz būvprojekta pilnīgai pabeigšanai un iesniegšanai. Papildus Būvvalde ir saīsinājusi arī atzīmes par projektēšanas nosacījumu izpildi veikšanas termiņu - turpmāk 3. grupas jaunbūvēm un 2. grupas daudzdzīvokļu ēku virs 100 dzīvokļiem jaunbūvēm tās būs desmit darbdienas.

Darbs pie "zaļā koridora" principa optimālas ieviešanas tiks turpināts arī nākamajā gadā, paredzot paplašināt atvieglotās kārtības nosacījumus.

Šādu soli atzinīgi novērtējusi Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse (NĪAA). Kā informēja (NĪAA) pārstāvis Mārtiņš Vanags,

tas ir būtisks solis, lai panāktu ātrāku un mērķtiecīgāku attīstības projektu saskaņošanu Rīgas domes institūcijās.

NĪAA biedri jau vairākkārt sarunās uzsvēruši to, ka steidzami nepieciešamas izmaiņas projektu saskaņošanas procesos Rīgā. Starptautisku investoru vērtējumā no zemes iegādes līdz "lāpstas duršanai zemē" Rīgā paiet divreiz vairāk laika nekā Viļņā. Galvenā problēma patlaban ir pagarinājumi būvprojektu saskaņošanā ar būvvaldi un inženierkomunikāciju turētājiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu