Sv, 7.08.2022.

ALA: Baidens jau apliecinājis savu draudzīgo attieksmi pret Latviju

TVNET/LETA
ALA: Baidens jau apliecinājis savu draudzīgo attieksmi pret Latviju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11
ASV viceprezidents Džo Baidens tikšanās laikā ar Latvijas Ministru prezidentu Rīgas pilī
ASV viceprezidents Džo Baidens tikšanās laikā ar Latvijas Ministru prezidentu Rīgas pilī Foto: Ieva Makare/LETA

ASV prezidenta vēlēšanu uzvarētājs demokrātu kandidāts Džo Baidens, būdams ASV Senāta Ārlietu komitejas priekšsēdis, apliecinājis savu draudzīgo attieksmi pret Latviju NATO paplašināšanas procesa laikā, Amerikas Latviešu apvienības (ALA) vārdā norādīja tās priekšsēdis Pēteris Blumbergs.

Kā informēja ALA, Baidens personīgi atbalstīja šo procesu un Latvijas uzņemšanu pasaules vēsturē spēcīgākajā militārajā aliansē. Arī ALA apsveica Baidenu ar uzvaru prezidenta vēlēšanās, norādot, ka vēlēšanās abu kandidātu saņemto balsu skaits bija ļoti tuvs un pierāda to, ka sabiedrības uzskati, ieskaitot ASV dzīvojošo latviešu, daudzos jautājumos atšķiras, "bet mēs gribam atrast to, kas mūs vieno un virzīties uz priekšu".

Blumbergs atgādināja, ka, pildot ASV viceprezidenta pienākumus no 2009. līdz 2017.gadam, Baidens uzsvēra sadarbības nepieciešamību starp ASV un Eiropu, kā arī uzticību transatlantiskajām institūcijām.

"Mēs atceramies, ka 2016.gadā savā

uzrunā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā, Baidens uzsvēra ASV apņēmību pildīt savas saistības NATO, īpaši attiecībā uz Baltijas valstīm.

 Viņš uzsvēra NATO lomu un apsolīja, ka ASV aizstāvēs savus partnerus," pauda ALA, citējot Baidena teikto: "Mēs uzskatām, ka neatkarīgām valstīm pašām ir tiesības lemt par savu likteni. Mēs apņemamies rūpēties par jūsu drošību - ASV pieturēsies pie solījuma pildīt NATO piekto pantu."

Tāpat ALA norādīja, ka 2011.gadā, atzīmējot Baidena nozīmīgo atbalstu Latvijai, toreizējais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers Vašingtonā pasniedza viņam Triju Zvaigžņu ordeņa II šķiras apbalvojumu.

Blumbergs atzīmēja, ka ALA kopā ar Apvienoto baltiešu komiteju (JBANC), Centrālās un Austrumeiropas koalīciju (CEEC) turpinās atbalstīt ASV sadarbību ar Latviju politiskā un diplomātiskā jomā.

"Mēs strādāsim kopā, lai gādātu par to, ka prezidents Baidens izvēlas spēcīgu ārpolitisko komandu, kurai būtu svarīga Austrumeiropas drošība un sadarbība ar NATO.

Tāpat mēs ticam, ka prezidenta komandā strādās valsts sekretārs un aizsardzības ministrs, kam svarīgi attīstīt transatlantiskās saites," ALA vārdā akcentēja Blumbergs, uzsverot, ka ALA turpinās sadarbību arī ar Latvijas valdību un Latvijas vēstniecību ASV, aicinot Latviju turpināt spēcināt tās aizsardzības spēkus un sadarbību ar NATO dalībvalstīm.

Tāpat ALA pateicās pašreizējajam ASV prezidentam Donaldam Trampam par to, ka viņa prezidentūras laikā ticis palielināts ASV aizsardzības budžets, kas nepieciešams drošākai pasaulei un par to, ka prezidents uzstājis, lai arī citas NATO dalībvalstis iegulda vairāk līdzekļu aizsardzības spēju stiprināšanā.

"Mēs esam gandarīti, ka ASV latviešu sabiedrība un mūsu apvienības biedri ir bijuši aktīvi šajās vēlēšanās, balsojot pēc pašu izvēles, izmantojot savas demokrātiskās tiesības. Mēs aicinām visus tautiešus darboties mūsu sabiedrības labā, attīstot mūsu saites ar Latviju un aizsargājot mūsu kopīgās intereses," pauda Blumbergs.

LETA jau rakstīja, ka 3.novembrī ASV notika prezidenta vēlēšanas, un tajās atbilstoši provizoriskajiem rezultātiem un mediju aplēsēm uzvarējis demokrāts Baidens.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu