Covid-19 krīzes skartās NVO saņems 600 000 eiro

Finanšu ministrs Jānis Reirs FOTO: Valsts kanceleja

Covid-19 krīzē cietušām nevalstiskajām organizācijām (NVO) novirzīs 600 000 eiro, ceturtdien vienojusies finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.

Priekšlikumu izstrādājusi Kultūras ministrija, bet gala lēmumu par to pieņems Ministru kabinets.

Plānots, ka atbalsts tiks sniegts Covid-19 krīzes seku mazināšanai iniciatīvām un darbībām, kas jau ir sāktas un tiks turpinātas.

Atbalstu NVO varēs saņemt personāla atlīdzībai un ar to saistīto nodokļu nomaksai, darbinieku apdrošināšanai, iekārtu un materiālu iegādei, medicīnisko aizsarglīdzekļu iegādei, pakalpojumu digitalizācijai, kā arī telpu nomai un komunālajiem maksājumiem.

Uz atbalstu varēs pretendēt NVO, kuras darbība papildina pašvaldības vai valsts pakalpojuma sniegšanu Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai. 

Atbalstu varēs saņemt, ja NVO nodrošina sabiedrībai nepieciešamu pakalpojumu, ko valsts un pašvaldības nenodrošina vai nodrošina nepietiekamā apmērā.

Lai pretendētu uz atbalstu, NVO darbībā nedrīkstēs būt iepriekš konstatēta neētiska rīcība. Uz atbalstu pretendējošām NVO jābūt ar caurskatāmu un atklātu darbību un pārvaldības struktūru. 

Atbalsta programmu īstenos Sabiedrības integrācijas fonds un NVO atbalstam varēs pieteikties atklātā projektu konkursā, ko iecerēts izsludināt šā gada decembrī, bet projektu vērtēšana varētu noslēgties 2021.gada februārī.

Atbalstu plānots sniegt līdz 2021.gada 30.jūnijam.

Uz augšu
Back