Viņķele: Covid-19 situācijai neuzlabojoties, strikti ierobežojumi būs jāievieš visā valstī
Papildināts

Veselības ministre Ilze Viņķele FOTO: Evija Trifanova/LETA

Covid-19 izplatība Latvijā ir vērtējama kā "ļoti, ļoti nopietna", un, ja situācija neuzlabosies, strikti ierobežojumi būs jāievieš visā valstī, šodien preses konferencē uzsvēra veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņķele, vēršoties pie sabiedrības, uzsvēra, ka Covid-19 izplatība un šodienas ļoti lielie inficēto līdzcilvēku skaitļi liecina par to, ka "situācija ir ļoti, ļoti nopietna".

Politiķe brīdināja, ka veselības aprūpes sistēma, slimnīcas un personāls, kas šādā režīmā strādā kopš marta, ir tuvu pie robežas, kad būs būtiski jāierobežo veselības aprūpes pakalpojumi cilvēkiem, kuri gaida plānveida palīdzību.

Viņa atgādināja, ka rīt spēkā stāsies striktāki ierobežojumi, kas būtiski ietekmēs izglītības iespējas un saimnieciskās aktivitātes 12 pašvaldībās. "Ja situācijas stabilizācija nenotiks, striktāki ierobežojum, būs jāattiecina uz visu valsti," uzsvēra Viņķele.

Vakar slimnīcās ievietoti 94 Covid-19 pacienti, savukārt kopumā slimnīcās patlaban ārstējas 489 ar jauno koronavīrusu sasirgušie, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Covid-19 ierobežojumu neievērošana atsevišķos uzņēmumos noved pie stingriem ierobežojumiem veselā pašvaldībā, ceturtdien preses konferencē skaidroja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Mēģinot skaidrot, kāpēc, neskatoties uz ieviestajiem ierobežojumiem, aizvien neizdodas savaldīt Covid-19 izplatību, Viņķele atsaucās uz zivju apstrādes uzņēmumā "Brīvais vilnis" konstatēto lielo inficēšanās uzliesmojumu.

"Viens piemērs ir uzņēmums "Brīvais vilnis" Salacgrīvā, kurā ir noticis ļoti apjomīgs un būtisks uzliesmojums. Zinām jau mēnešiem un epidemiologi nenogurstoši atgādina, ka tieši darba vietas ir viena no lielākajām riska vietām inficēties. Šajā gadījumā uzņēmuma vadība ne gluži sadarbojas ar epidemiologiem un izmeklēšanu. Sekas ir tādas, ka ne tikai uzņēmuma darbība tiek ietekmēta, bet arī tiek ietekmēta vesela pašvaldība," teica ministre, atgādinot, ka Salacgrīva ir viena no pašvaldībām, kam piemēros stingrākus ierobežojumus.

Kā vēl vienu piemēru nespējai ierobežot Covid-19 izplatību Viņķele minēja kāda jauna cilvēka stāstu, kas šajās dienās aktīvi izplatās sociālajos medijos. Cilvēks dalījies ar savu stāstu, saslimstot ar Covid-19, informējot, ka pats vienmēr bijis akurāts, ievērojot ierobežojumus, - lietojis masku, ievērojis distancēšanos, aicinājis dezinficēt rokas un darījis to pats.

"Bet ir bijusi viena sadaļa, kurā viņš nav bijis tik godprātīgs, - kontakti un satikšanās ar draugiem. Tas rezultējies gan ar konkrētā cilvēka saslimšanu, gan vēl septiņu cilvēku inficēšanos," rezumēja ministre.

Politiķe pateicās par personisku pieredzes stāstu publicēšanu, kas tostarp liek saprast, ka nevieni ārēji ierobežojumi, ko kontrolēs policija, nelīdzēs, ja patiešām katrs savās ikdienas izpausmēs, liekot roku uz sirds, neievēros ierobežojumus.

Vēstīts, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā veikti 8024 Covid-19 testi, atklājot 898 jaunus inficēšanās gadījumus, savukārt četri cilvēki, kam konstatēta šī saslimšana, nomiruši.  

33

Trešdien inficējušos cilvēku skaits ievērojami pārsniedz līdzšinējo saslimstības "rekordu" 21.novembrī, kad saslimšana ar Covid-19 diennakts laikā tika apstiprināta 642 personām. Savukārt otrs līdz šim lielākais vienā dienā atklāto saslimšanas gadījumu skaits tika konstatēts šonedēļ otrdien, kad tika atklāti 580 jauni inficētie.

Jauni Covid-19 gadījumi stacionāros – 94. Kopā stacionāros ārstējas 489 pacienti: 458 ar vidēji smagu slimības gaitu, 31 ar smagu slimības gaitu. Pēdējās diennakts laikā no stacionāra izrakstīts 36 pacienti – kopā 1162.

Kopējais ar Covid-19 inficējušos cilvēku skaits valstī sasniedzis 15 171.

No četriem mirušajiem viena viena persona ir vecuma grupā no 55 līdz 60 gadiem, divas no 70 līdz 75, viena no 80 līdz 85.

Uz augšu
Back