Pk, 22.09.2023.

Zakatistovs: Ministru algu necelšana apdraudētu vienoto atalgojuma sistēmu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 42
Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) rosinājums par ministru algu necelšanu apdraud vienoto atalgojuma sistēmu, uzskata "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

Augstām valsts amatpersonām, tajā skaitā Ministru prezidentam, ministriem un Saeimas deputātiem atalgojums tiek noteikts atbilstoši Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteiktajai kārtībai.

Zakatistovs uzskata, ka JKP rosinājums radīs precedentu, ka Saeima nākotnē varētu lemt par augstāka nekā paredzēts likumā atalgojuma noteikšanu valsts amatpersonām.

Šāda alternatīva, ka valsts amatpersonas pašas sev patvaļīgi maina atalgojumu, ir nepieļaujama, akcentēja politiķis.

"KPV LV" frakcijas vadītājs sacīja, ka pašlaik pastāv likumā noteikta "labāka vai sliktāka" vienotā atalgojuma sistēma, lai deputāti sev un citām augstām valsts amatpersonām nenoteiktu algu pēc brīvas izvēles.

Tomēr par JKP priekšlikumu necelt ministru atalgojumu vēl būs jārunā "KPV LV" frakcijā un koalīcijā, atzina politiķis.

Zakatistovs piebilda, ka "KPV LV" uzklausīs un atbalstīs Valsts prezidenta Egila Levita rosinājumu un balsos pret Valsts prezidenta atalgojuma pieaugumu.

Kā ziņots, viļoties nākamā gada valsts budžeta izskatīšanas procesā, JKP apspriedei koalīcijā rosina nākamajā gadā tomēr nepaaugstināt algas ne Ministru prezidentam, ne arī ministriem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 42

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais