Kariņš uzrunā sabiedrību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 29.novembrī Latvijas Televīzijas (LTV) 1. programmā, tiešraidē, uzrunāja sabiedrību par Covid-19 izplatības situāciju Latvijā un tālāko rīcību vīrusa ierobežošanai.

Kopīgiem spēkiem jāstrādā, lai ierobežotu Covid-19 izplatību. Rādītāji Latvijā pārsniedz Vācijas rādītājus. Vienlaikus Vācijas veselības aprūpes sistēma ir krietni labāka un labāk tiek galā ar situāciju, savā uzrunā pauda Kariņš.

"Nepieciešams lauzt slimības izplatības ķēdes," pauda Kariņš. Vienlaikus viņš akcentēja, ka vīruss ir elpceļu infekcija, kurš mīl "pārlekt no cilvēka uz cilvēku". Nepieciešams būt tālāk vienam no otra, lai vīruss beigtu izplatīties. 

Jānodrošina lielāka distance un jāsamazina savstarpējā kontaktēšanās, taču pašlaik tas nenes rezultātus - slimības izplatīšanās tupina notikt. Tas ir tāpēc, ka daļa sabiedrības visai vieglprātīgi attiecas pret noteiktajiem ierobežojumiem.

Viņš norādīja, ka rosinās ieviest stingrākus noteikumus, kā arī pagarināt ārkārtas situāciju.

Premjers pauda, ka nepieciešams sagaidīt, kad tiksim pie vakcīnas. "Līdz tam laikam ir sevi jāpasargā," pauda Kariņš.

Premjers sabiedrību arī mudina neiet uz veikalu izklaides pēc, bet vien tad, kad tas patiesi ir nepieciešams. Tāpat darba devēji tiek mudināti pēc iespējas vairāk nodrošināt, ka iespējams strādāt no mājām.

Premjers arī norāda, ka tiek strādāts, lai cilvēki, kuriem ir grūtības nopelnīt, pieejami dīkstāves pabalsts. Tāpat tiek sniegta palīdzība tiem cilvēkiem, kuri bizness ir apstājies pandēmijas dēļ.

Valdība tiks arī skatīts jautājums par atbalstu mediķiem.

Pagājušajā diennaktī reģistrēti 414 jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19, vēsta Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC).

Pēdējo 24 stundu laikā veikti 4037 Covid-19 izmeklējumi, reģistrēti 414 jauni inficēšanās gadījumi, četras personas mirušas (viena persona vecuma grupā no 40 līdz 45, viena persona vecuma grupā no 45 līdz 50, viena persona vecuma grupā no 75 līdz 80, viena vecuma grupā no 80 līdz 85).

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem: 10,3%. Latvijā kopā saslimušas 16975 personas un 1719 izveseļojušās.

Uz augšu
Back