Pk, 2.06.2023.

Konservatīvs ungāru EP deputāts pieķerts orģijā ar 20 cilvēkiem un atkāpies no amata

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
József Szájer
József Szájer Foto: Shuttestock

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Jožefs Sājers, kas pārstāv Ungārijas valdošo konservatīvo partiju "Fidesz", otrdien atzinies, ka atkāpies no amata, jo Beļģijas policija viņu pieķērusi ballītē, kuras dalībnieki pārkāpuši Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktos aizliegumus.

 

Vietējā prese šo ballīti raksturo kā "orģiju", lai gan nekādu oficiālu paziņojumu par to nav.

Par savu atkāpšanos Sājers paziņoja jau nedēļas nogalē, taču tad apgalvoja, ka tam esot "personīgi iemesli".

Otrdien deputāts atzina, ka viņam izteikts policijas brīdinājums.

Briseles prokurat­ūra aģentūrai AFP pavēstījusi, ka pilsētas centrā sarīkotajā ballītē piektdien tikuši pieķerti 20 cilvēki, no kuriem lielākā daļa bijuši vīrieši un katram no viņiem piespriesta 250 eiro liela sodanauda.

Tikmēr

vietējā prese raksta, ka tā bijusi "seksa ballīte".

59 gadus vecais Sājers nekādas norādes par iespējamajām seksuālajām darbībām šajā ballītē nav sniedzis, taču publiski atvainojies savai ģimenei par Covid-19 karantīnas noteikumu pārkāpšanu.

"Es tur biju," teikts Sājera paziņojumā, ko izplatījusi EP konservatīvo frakcija.

"Pēc tam, kad policija vaicāja par manu identitāti, jo man nebija ID kartes, es paziņoju, ka esmu EP deputāts. Policija turpināja procedūru un noslēgumā izteica man oficiālu mutisku brīdinājumu, un nogādāja mani mājās," pastāstīja deputāts.

"Es dziļi nožēloju Covid ierobežojumu pārkāpšanu. Tas no manas puses bija bezatbildīgi.

Esmu gatavs maksāt soda naudu, kas no tā izriet."

Policija viņa mugursomā atradusi arī narkotikas - "ekstazī" tableti, taču Sājers noliedzis ka tā piederētu viņam. Policijas atskaitē rakstīts, ka Sājera plaukstas bijušas asiņainas no bēgšanas mēģinājuma.

Laikā no 1990. līdz 2002. gadam Sājers četras reizes ticis ievēlēts Ungārijas parlamentā, bet kopš 2004.gada viņš četrkārt ievēlēts EP.

"Fidesz" viņu dēvē par "viszināmāko un atpazīstamāko ungāru EP deputātu".

Sājers ieņēma arī Eiropas Tautas partijas (EPP) frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amatu, kā arī vadīja "Fidesz" grupu EP.

Viņš bija atbildīgs arī par sakariem starp partiju un tās parlamentāro grupu.

Pēc pašreizējā Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna nākšanas pie varas 2010.gadā Sājeram tika uzticēta jaunās konstitūcijas izstrāde, kuru viņš esot daļēji sarakstījis savā klēpjdatorā, vilcienā braukājot no Briseles uz Strasbūru.

Cita starpā jaunajā konstitūcijā tika iekļauta norma, kas laulību definē kā savienību starp vīrieti un sievieti, norādot, ka tā ir "ģimenes un nacionālās izdzīvošanas pamats".

Tomēr Sājers uzsvēris, ka viņa pārkāpums ir "pilnīgi personīgs", un lūdzis to neattiecināt nedz uz Ungāriju, nedz uz viņa politisko piederību.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu