Ārstiem nākamgad algas pieaugs līdz 1489 eiro, māsām - līdz 985 eiro

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
Foto: Reuters/ScanPix

Saeimai trešdien apstiprinot 2021.gada valsts budžetu, nākamgad mediķu zemākā mēnešalga pieaugs par 25% jeb no 1187 eiro līdz 1489 eiro ārstiem un no 785 eiro līdz 985 eiro māsām, informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne.

Tādējādi sertificētu ārstu zemākā mēnešalga pieaugtu par 302 eiro, bet sertificētu māsu un ārstu palīgu zemākā mēnešalga palielinātos par 200 eiro.

Ministrijā norāda, ka darba samaksas palielinājums tiks nodrošināts jau piekto gadu pēc kārtas un būs izpildītas Veselības aprūpes finansēšanas likumā noteiktās prasības par pakāpenisku darba samaksas pieaugumu.

Ārstniecības personu darba samaksas pieaugumam 2021.gadā un turpmāk ik gadu ir piešķirti 183 005 047 eiro. VM atzīmē, ka tas dos iespēju paaugstināt zemāko darba samaksu mediķiem gan stacionārajā, gan ambulatorajā sektorā, tai skaitā ģimenes ārstiem un rezidentiem par 25%.

Minētais pieaugums pret 2020.gadu iestrādāts arī tarifā, nodrošinot, ka vidējā darba samaksa par slodzi ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem 2021.gadā pieaugs par 377 eiro, kopumā sasniedzot 1862 eiro, bet ārstniecības un pacientu aprūpes personām - par 226 eiro, sasniedzot 1117 eiro.

Pieaugums plānots arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā strādājošam ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājiem, tam atvēlot 15,67 miljonus eiro. Savukārt 4,61 miljoni eiro atvēlēti, lai palielinātu rezidentu darba samaksu.

No kopējās summas 2,54 miljoni eiro piešķirti arī darba samaksas pieaugumam veselības aprūpes jomas darbiniekiem, kas strādā Valsts asinsdonoru centrā, Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā, Nacionālajā veselības dienestā, Veselības inspekcijā un Slimību profilakses un kontroles centrā.

Savukārt 4,96 miljoni eiro novirzīti citu ministriju budžetos, lai palielinātu darba samaksu mediķiem, kas strādā citos sektoros, piemēram, izglītības iestādēs, sociālās aprūpes centros un citur.

Papildus Saeima apstiprināja finansējuma palielinājumu 1,8 miljonu eiro apmērā, paredzot papildu finansējumu inovatīviem onkoloģiskajiem medikamentiem, biomarķieru iegādei un vēža skrīninga paplašināšanai. Šis finansējums būs pieejams, straujāk palielinot akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem.

Nākošais solis paredz veikt grozījumus Ministru kabineta noteikumos, norāda VM.

Kopumā Veselības nozares budžets 2021.gadā būs 1,44 miljardi eiro, ko veido Veselības ministrijas izdevumi, Eiropas Savienības (ES) fondu projektu realizācija un cita ārvalstu finanšu palīdzība Finanšu ministrijas Centrālās finanšu un līgumu aģentūras budžetā.

Rezultātā vispārējās valdības sektora izdevumi veselības aprūpei būs 5,4% no iekšzemes kopprodukta jeb 12,5% no vispārējiem valdības izdevumiem. Tos veido VM izdevumi, ES fondu projektu realizācija, pašvaldību budžeta izdevumi veselībai, citu ministriju izdevumi veselībai un citi.

Jau ziņots, ka valdība ir apstiprinājusi vienu no Veselības ministrijas izvirzītajām prioritātēm - ārstniecības personu darba samaksas pieaugumam piešķirti 183 miljoni eiro. Vienlaikus kopumā būtiskāko problēmjautājumu risināšanai veselības nozarē 2021.gadā būtu nepieciešami 476 miljoni eiro. Veselības ministrija šo summu bija iesniegusi 2021.gada budžeta projektā, bet neguva apstiprinājumu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais