P, 30.01.2023.

Labdarības pasākumā “Citā spektrā” tiks vākti līdzekļi bērniem ar AST

TVNET
Labdarības pasākumā “Citā spektrā” tiks vākti līdzekļi bērniem ar AST
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Kopš 2018. gada Bērnu slimnīcas fonds sniedz atbalstu bērniem ar AST (Autiskā spektra traucējumi), apmaksājot ABA terapijas un logopēda nodarbības, kā arī apmaksājot AST diagnostiku. Katru nedēļu BSF saņem arvien jaunus atbalsta lūgumus no vecākiem, kuru ģimenē aug bērni ar AST. Diemžēl līdzekļu atbalstam ABA terapijām un logopēda nodarbībām regulāri un akūti trūkst.

Lai palīdzētu bērniem ar AST, Kultūras koledžas trešā kursa studente Arta Briede rīko tiešsaistes labdarības pasākumu sadarbībā ar BSF, kas norisināsies dienu pirms Ceturtās adventes, 19.12.20. plkst. 18:00, BSF Facebook lapā.

Pasākums būs izklaidējoši informatīvs: dažādi Latvijas mūziķi mājas atmosfērā izpildīs savas oriģināldziesmas, ar iemīļotu aktieru palīdzību pie skatītājiem nonāks stāsti no ģimeņu ikdienas, kurās aug bērni ar AST, kā arī Zane Kronberga no Autisma centra iepazīstinās tuvāk ar AST diagnozi un ABA terapiju.

Pasākuma mērķis ir lūgt cilvēkiem ziedot, lai varētu atmaksāt ABA terapiju, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par diagnozi.

Lai bērns varētu regulāri apmeklēt ABA terapijas nodarbības (vismaz divas reizes nedēļā), tie  ģimenei ir papildu izdevumi – 2500 EUR gadā. Bieži vien tās nav vienīgās izmaksas, kuras gulst uz ģimenes pleciem, un bieži vien ģimenei nav šādu līdzekļu, lai varētu attīstīt sava bērna potenciālu, lai bērns varētu maksimāli labāk iekļauties sabiedrībā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu