Policija RAKUS mediķei liegusi piedalīties apcietinātā Jeremejeva vadītajā organizācijā (46)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: скриншот видео

Lietā par viltus ziņu izplatīšanu saistībā ar Covid-19 aizdomās turētajai Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) feldšerei Marinai Kornatovskai policija liegusi piedalīties apcietinātā aktīvista Valentīna Jeremejeva vadītajā organizācijā.

Neminot personas vārdu, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai LETA apstiprināja, ka viltus ziņu lietā aizdomās turētai personai piemērota nodošana policijas uzraudzībā, aizliegums izbraukt no valsts, aizliegums tuvoties un kontaktēties ar noteiktām personām, kā arī noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Noteiktas nodarbošanās aizliegums ir saistīts ar liegumu ņemt dalību kādā sabiedriskā nodibinājumā.

Policijā neprecizēja, uz kādu tieši nodibinājumu attiecas aizliegums, taču aģentūra LETA noskaidroja, ka šis nodibinājums ir "Tautas varas fronte".

"Firmas.lv" informācija liecina, ka nodibinājuma valdē ir tiesas ceturtdien apcietinātais aktīvists Jeremejevs, kā arī Jānis Lamberts un Roberts Raimo.

Aģentūra LETA pārliecinājās, ka nodibinājuma sociālā tīkla "Facebook" kontā aktīvi tiek ziņots par Jeremejeva un Kornatovskas lietu. Tāpat iedzīvotāji aicināti ziedot drošības naudu Jeremejeva atbrīvošanai.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa vakar nolēma piemērot drošības līdzekli apcietinājumu aktīvistam Jeremejevam, kurš tika aizturēts lietā par viltus ziņu izplatīšanu saistībā ar Covid-19.

Viņam gan dota iespēja līdz 10.janvārim samaksāt 50 000 eiro drošības naudu, lai izkļūtu brīvībā.

Kriminālprocesa likumā teikts, ka apcietinājumu var piemērot tikai tad, ja cita drošības līdzekļa piemērošana nevar nodrošināt, ka persona neizdarīs jaunu noziedzīgu nodarījumu, netraucēs vai neizvairīsies no pirmstiesas kriminālprocesa.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas lēmumu Jeremejevs septiņu dienu laikā var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Tāpat ziņots, ka Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa iepriekš sāktā kriminālprocesā saistībā ar sociālajā tīklā "Facebook" publicētām viltus ziņām par Covid-19 infekciju trešdien aizturēja Jeremejevu un Kornatovsku.

Viltus ziņas ir saistītas ar sabiedrības drošības apdraudējumu, un tās izraisījušas sabiedrisko rezonansi, radījušas neizpratni par likumību un ir vērstas pret epidemioloģisko drošību.

Kriminālprocess ir sākts pēc Krimināllikuma panta par huligānismu. Par šādu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" aizvadītajā nedēļā ziņoja, ka plašu ievērību sociālajos tīklos guvis "skandalozā aktīvista Valentīna Jeremejeva" video. Tajā apkopotas lielākoties jau dzirdētas sazvērestības teorijas par Covid-19. Šajā video sazvērestības teorijas klāstījis cilvēks, kurš tiek pieteikts kā mediķis un RAKUS darbinieks.

Vairāk nekā pusstundu garajā video feldšere Kornatovska lielākoties atstāsta jau vairākkārt dzirdēto sazvērestības teoriju "klasiku" - Covid-19 esot izdomāts, statistika par inficētajiem esot viltota, slimnīcu pārslodze esot mīts, vēl neieviestās vakcīnas patiesībā būšot nāvējošas. Feldšere aizrunājas līdz tam, ka ārsti slimnīcā apzināti kaitējot pneimonijas pacientiem.

"Tajā ārstēšanā, kas tiek nozīmēta pneimonijas slimniekiem, ārstēšanas algoritms ir aizdomīgs un nesaprotams. Es redzu citu klīnisko ainu, bet man ir aizdomas, ka tas nav vīrusa saasinājumu dēļ, bet dēļ tā, kas tiek darīts ar pacientiem ārstēšanas laikā," norādījusi feldšere. Pēc viņas domām, tiek eksperimentēts, kā ātrāk nogalināt vai radīt iespaidu, ka cilvēks ir izārstēts.

Dienu iepriekš sieviete bija izplatījusi audio failu ar citiem izdomājumiem - Ķīpsalā tiekot veidota Covid-19 pacientu slimnīca, bet koronavīrusa vakcīnas būšot nāvējošas.

Kornatovska ir feldšeris-ārsta palīgs RAKUS Toksikoloģijas un sepses klīnikā, kur tiek izvietoti Covid-19 pacienti.

Slimnīca publiski paziņojusi, ka kategoriski norobežojas no sociālajos tīklos paustās informācijas par Covid-19 pacientu ārstēšanu. Saistībā ar notikušo arī pašā ārstniecības iestādē sākta dienesta izmeklēšana, lai izvērtētu šo konkrēto gadījumu.

Ārstniecības iestādē aģentūrai LETA apstiprināja, ka feldšere joprojām skaitās kā slimnīcas darbinieks. Bet, kā skaidroja Austrumu slimnīcas Juridiskās daļas vadītājs Eduards Broks, darba tiesiskajās attiecībās ir zināma procedūra, kas ir jāievēro. 

Vadoties pēc viņa paustā, Darba likumā ir konkrēta kārtība, kā rīkoties gadījumos, kad tiek konstatēts kāds disciplīnas pārkāpums. Pēc fakta konstatēšanas darbiniekam ir jāiesniedz rakstisks skaidrojums par to, kas izdarīts. Tālāk tiekot vērtēts pārkāpuma smagums un piemērots attiecīgs sods - tā var būt piezīme vai rājiens, bet smagākā gadījumā tā arī var būt atlaišana

Šogad kopš pandēmijas sākuma Latvijā policija aizturējusi vairākas personas saistībā ar viltus ziņu izplatīšanu par Covid-19.

 
Komentāri (46)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu