Zakatistovs pieļauj šķelšanos "KPV LV" Saeimas frakcijā

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs FOTO: Edijs Pālens/LETA

Partijas "KPV LV" līdzšinējais priekšsēdētājs Atis Zakatistovs apsveic jauno "KPV LV" valdi un novēl tai veiksmi un izdošanos, īstenojot savus plānus partijas vēlētāju interesēs, aģentūrai LETA pauda politiķis.

Zakatistovs pieļauj, ka jaunajai situācijai varētu sekot "KPV LV" Saeimas frakcijas šķelšanās, taču atturējās prognozēt, kuri deputāti varētu atšķelties no frakcijas. Tie deputāti, kuri izvēlēsies palikt kopā ar politiķi, turpinās atbalstīt pašreizējo valdības koalīciju, apliecināja politiķis.

"KPV LV" frakcijas sēdē pirmdien, 14.decembrī, tiks lemts par frakcijas nākotni, par ko tiks informēta arī sabiedrība, skaidroja Zakatistovs.

Kā ziņots, partijas "KPV LV" arī otrajā, sākotnēji par konkurējošu dēvētajā, biedru ārkārtas sapulcē šodien tika izteikta neuzticība pašreizējai, Zakatistova vadītājai valdei. Par neuzticības izteikšanu valdei nobalsoja 126 biedri, bet pret bija 56. Šodienas biedru sapulci sasauca pati Zakatistova vadītā valde. 

Vienlaikus sapulcē arī ievēlēta jauna "KPV LV" valde. 

Citu biedru organizētajā biedru sapulcē 6.decembrī arī tika ievēlēta jauna valde, no kuras trīs locekļi tika ievēlēti arī šodien apstiprinātajā valdē. Pašlaik vēl nav zināms, kā atrisināsies situācija ar divu valžu ievēlēšanu ar atšķirīgu sastāvu.

Abās sapulcēs par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rolands Millers, tāpat šodien jaunajā valdē ievēlēti Ralfs Nemiro, Ēriks Pucens, Ieva Krapāne, Ramona Petraviča, Toms Andersons, Māris Možvillo, Raimonds Nipers un Mārtiņš Bremze. Līdz ar to valdē ievēlēti pieci cilvēki no pavasarī apstiprinātās valdes un trīs cilvēki no 6.decembrī ievēlētās valdes.

Ņemot vērā nodoto balsu sadalījumu, nav gan izslēgtas diskusijas, vai par atsevišķiem no ievēlētajiem valdes locekļiem ir nodots pietiekams balsu skaits, lai viņus uzskatītu par ievēlētiem.

Šodien notika arī balsojums par Zakatistova izslēgšanu no partijas, kurā par to balsoja 95 biedri, bet pret 94, pavēstīja balsošanas platformas "lemejs.lv" pārstāve. Tomēr neskaidrību ap balsošanu dēļ nav saprotams, vai viņš ticis izslēgts no partijas vai nē.

6.decembrī notikušajā pirmajā, sākotnēji par konkurējošu dēvētajā, "KPV LV" biedru sapulcē, ko organizēja citi biedri, pēc Zakatistova vadītās valdes atsaukšanas partijas pagaidu vadībā tika ievēlēta Elita Lazda, Millers, Andersons, Artūrs Vējš, Miks Vizbulis, Agnese Zaļakmentiņa un Nipers. Par pagaidu valdes priekšsēdētāju ievēlēja Milleru. Tomēr Zakatistova vadītā valde vēl 7.decembrī paziņoja, ka šos lēmumus uzskata par spēkā neesošiem un par reiderisma mēģinājumu jeb centieniem negodprātīgi pārņemt varu partijā ir vērsusies Valsts policijā un Uzņēmumu reģistrā (UR).

Jau ziņots, ka UR ir saņēmis 6.decembra sapulces lēmumus un iestādei būs jālemj, vai tos reģistrēt vai nereģistrēt kā spēkā esošus. UR gan arī norāda, ka, ja pusēm atšķiras viedokļi par izveidojušās situācijas faktiskajiem apstākļiem, to ir iespējams risināt tiesā bez iestādes starpniecības.

Uz augšu
Back