Pk, 9.06.2023.

Ungārija maina ģimenes definīciju konstitūcijā un aizliedz adoptēt bērnus viendzimuma pāriem

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 23
Foto: Reuters/ScanPix

Ungārija otrdien grozījusi konstitūcijā ietverto ģimenes definīciju, lai aizliegtu adoptēt bērnus viendzimuma pāriem.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns un viņa vadītā nacionālkonservatīvā partija "Fidesz" īsteno konservatīvu sociālo politiku, iestājas pret imigrāciju un cenšas ierobežot lesbiešu, geju, biseksuāļu, transseksuāļu, kvīru un citu seksualitāšu (LGBTQ) kopienu.

Orbāns atrodas pie varas Ungārijā kopš 2010.gada. Pēdējos gados, saskaroties ar vienotu opozīciju, viņš pastiprinājis konservatīvās ideoloģijas izplatīšanu, sevišķi asi vēršoties pret imigrantiem un musulmaņiem, apgalvojot, ka tie var sagraut Eiropas kultūru.

Pēc labojumu veikšanas Ungārijas konstitūcijā ģimene definēta kā "balstīta uz laulību un vecāku un bērna attiecībām".

"Māte ir sieviete, tēvs ir vīrietis," norādīts konstitūcijā, kurā arī teikts, ka vecākiem jāaudzina bērni konservatīvā garā.

Konstitūcijā norādīts, ka Ungārija aizstāv bērna tiesības identificēties ar dzimumu, kurā tas ir piedzimis, un nodrošina audzināšanu, balstoties uz Ungārijas konstitucionālo identitāti un vērtībām, kas balstītas kristīgajā kultūrā.

Ungārijā viendzimuma laulības nekad nav bijušas atļautas, taču Ungārija joprojām atļauj civilās savienības. Līdz šim lesbiešu un geju pāri varēja adoptēt bērnus, ja adopcijai pieteicās viens no partneriem kā neprecēta persona.

Tieslietu ministre šodien norādīja, ka, lai gan ir izņēmumi, kuros neprecēts cilvēks vai ģimenes loceklis var adoptēt bērnu, "galvenais noteikums ir, ka tikai precēti pāri var adoptēt bērnu, tas ir sieviete un vīrietis, kuri ir precējušies."

Ungārijā šogad tika pieņemts arī likums, kas aizliedz cilvēkiem mainīt dzimumu personas apliecinošos dokumentos.

Saskaņā ar jauno likumu neprecētam cilvēkam bērna adopcijai jāsaņem apstiprinājums no Ungārijas ģimenes lietu ministra. Pašreiz šo amatu ieņem izteikti konservatīvi noskaņotā Katalina Novaka, kura pirmdien publiskotā video aicināja sievietes nemitīgi nesacensties ar vīriešiem un neuzskatīt, ka sievietēm un vīriešiem vienmēr jāsaņem vienlīdzīgas algas.

Tiesību aizstāvju grupas nosodījušas jaunās izmaiņas Ungārijas konstitūcijā un aicinājušas Eiropas līderus iejaukties.

"Šī ir tumša diena LGBTQ kopienai un tumša diena cilvēktiesībām," paziņojis organizācijas "Amnesty Hungary" direktors.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 23

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu