S, 23.09.2023.

Tiesa lems, vai paturēt apcietinājumā par sava gadu vecā dēla slepkavību aizturēto sievieti

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Tuvākajā laikā tiesa lems, vai paturēt apcietinājumā par sava nepilnu gadu vecā dēla slepkavību novembra sākumā Dagdas novadā aizturēto sievieti, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Pašlaik persona atrodas apcietinājumā, taču tuvākajās dienās tiesa lems par drošības līdzekļa apcietinājuma turpmākas piemērošanas nepieciešamību. Tiesas sēdes datums vēl nav zināms, taču, visticamāk, tā notiks 2021.gada janvāra sākumā.

Sieviete savu vainu atzīst un februārī viņai tiks veikta kompleksā tiesu psihiatriskā-psiholoģiskā ekspertīze, kura noteiks sievietes pieskaitāmību.

Jau ziņots, ka 11.novembrī plkst.19.20 policija saņēma informāciju, ka Dagdas novada Ezernieku pagastā kāda 1998.gadā dzimusi sieviete ir nogalinājusi savu nepilnu gadu veco dēlu. Veicot operatīvās darbības, meža masīvā atrasts 2019.gadā dzimuša bērna līķis. Nekavējoties aizturēta arī bērna māte, kura atzinās izdarītajā.

Veicot operatīvās izmeklēšanas darbības, noskaidrots, ka sieviete bērnu ir nožņaugusi, līķi ielikusi polietilēna maisā, pēc kā bērnu ratiņos izvedusi uz mežu un paslēpusi. Sieviete iepriekš nebija nonākusi policijas redzeslokā.

Saistībā ar notikušo ierosināts kriminālprocess par slepkavību, ja noslepkavota persona, vainīgajam apzinoties, ka tā ir bezpalīdzības stāvoklī, par ko soda ar soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ar tiesas lēmumu aizturētajai personai ir piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Dagdas novada Sociālā dienesta vadītāja Elita Trūle aģentūrai LETA atklāja, ka sieviete pati savulaik ir izņemta no ģimenes un dzīvojusi ar aizbildni citā novadā, un arī tagad Dagdas novadā uzturējusies maz.

Bojāgājušais bija vienīgais sievietes bērns, un vietējiem dienestiem neesot bijis signālu, ka sieviete nevar viņu aprūpēt. Vienlaikus kopš septembra sieviete saņēmusi atbalstu kā maznodrošinātā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais