P, 15.08.2022.

Tramps Džordžijas amatpersonai prasījis "atrast" uzvarai trūkstošās balsis

TVNET/LETA
Tramps Džordžijas amatpersonai prasījis "atrast" uzvarai trūkstošās balsis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 18
Donalds Tramps
Donalds Tramps Foto: Reuters/ScanPix

ASV prezidents Donalds Tramps telefonsarunā mudinājis Džordžijas valsts sekretāru Bredu Rafenspergeru atrast pietiekamu skaitu balsu, lai viņš tiktu pasludināts par prezidenta vēlēšanu uzvarētāju šajā štatā, liecina sarunas ieraksts, kas nonācis mediju rīcībā.

Telefonsarunā, kuras ierakstu svētdien publiskoja laikraksts "The Washington Post", Tramps pamīšus kritizē Rafenspergeru un mēģina viņam glaimot, lūdz viņu rīkoties un netieši draud ar "plašām kriminālām sekām".

Tramps telefonsarunā saka, ka nebūs nekā nepareiza, ja Rafenspergers paziņos, ka balsis ir pārskaitītas.

"Viss, ko es vēlos, ir šis.

Es tikai vēlos atrast 11 780 balsis, kas ir par vienu vairāk, nekā mums ir.

Jo mēs uzvarējām štatā," sacījis Tramps.

Rafenspergers un viņa advokāts prezidentam atbildējuši, ka štata paziņotie rezultāti ir pareizi, un vēlēšanās Džordžijā ar 11 779 balsu pārsvaru uzvarējis demokrātu kandidāts Džo Baidens.

Pirms telefonsarunas ierasts nonāca atklātībā, Tramps tviterī izteicās, ka Rafenspergers nav gribējis vai nav spējis atbildēt uz jautājumiem par krāpšanos ar balsīm.

Rafenspergers savukārt tviterī norādīja, ka Trampa sacītais nav patiesība.

Trampa zvanu Rafenspergeram vēl interesantāku padara fakts, ka pat hipotētiski, ja Tramps tiktu pasludināts par uzvarētāju Džordžijā, tas negarantētu viņam uzvaru prezidenta vēlēšanās.

Pēc telefonsarunas ieraksta publiskošanas Baltais nams atteicās sarunu komentēt, savukārt demokrāti asi kritizēja Trampu.

Topošā ASV viceprezidente Kamala Harisa sacīja, ka tā ir "izmisuma balss" un varas ļaunprātīga izmantošana no Trampa puses.

Nav skaidrs, kāda ietekme šim sarunas ierakstam varētu būt uz papildvēlēšanām, kas otrdien notiks Džordžijā un noteikts, kurš politiskais spēks kontrolēs Senātu.

Pārstāvju palātu kontrolē demokrāti, kas teorētiski varētu iegūt arī kontroli pār Senātu, ja otrdien papildvēlēšanās par divām vietām Senātā uzvarēs demokrātu kandidāti.

Jau ziņots, ka Kongresa abām palātām 6.janvārī formāli jāapstiprina Elektoru kolēģijas balsojums, ar kuru tika apstiprināta Baidena uzvara ASV prezidenta vēlēšanās, kuras notika 3.novembrī.

Ievēlētā prezidenta Baidena un viceprezidentes Kamalas Harisas inaugurācija ir paredzēta 20.janvārī.

AUDIO: Pilns Trampa un Rafenspergera sarunas ieraksts

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu