Īpašā kampaņā jauniešiem aicinās nebarot atkritumu poligonu un izprast produktu dzīves ciklu
Aicina skolas pieteikties līdz 25.janvārim

Biedrība „Daibes ilgtspējas centrs” kampaņas „Radi, lieku neradot!” ietvaros izstrādājusi video lekciju sēriju, kas jauniešiem saprotamā veidā un simbolos, iesaistoties iedvesmojošiem nozares aktīvistiem, sniegs ieskatu par vides tēmām un aprites ekonomiku. Lekcijas paredzētas 13-19 gadus veciem jauniešiem, un kampaņas autori aicina tajā piedalīties ikvienu Latvijas skolu.

Lekcijas būvētas uz kompetenču izglītības pamatprincipu bāzes, kas nozīmē, ka aktualizētās vides tēmas un uzdevumus skolotāji ērti varēs integrēt savos mācību priekšmetos. Dalība šajā projektā ir bez maksas.

Lai līdzdarbotos projektā un saņemtu pieeju video lekcijām, skolotājiem līdz 25.janvārim jāaizpilda elektronisks pieteikums par katru klasi.

Kampaņas „Radi, lieku neradot!” galvenais vēstnesis būs tēls vārdā Žanis Neveisteris. Tēlu radījusi māksliniece Anna Vaivare. Žaņa spēks slēpjas zinātkārē un matos – brīžos, kad tas izvēlas darīt labu, tie zied, bet novīst, kad Žaņa rīcība varētu būt videi draudzīgāka.

Lai rosinātu jauniešus domāt un iesaistīties jaunu vides risinājumu veidošanā un iepazīšanā, Žanis viņus uzrunās ar dažādiem kampaņas materiāliem – video lekcijām, asprātīgiem komiksiem, videoklipiem un pat datorspēlēm, kurās aicinās nebarot atkritumu poligonu un izprast produktu dzīves ciklu.

FOTO: Anna Vaivare/Publicitātes foto

Apjomīgākā kampaņas „Radi, lieku neradot!” daļa no janvāra beigām līdz aprīlim būs atvēlēta video lekcijām, kurām pieteikties aicinātas skolas no visas Latvijas. Skolotāji, kuri būs pieteikušies programmai, noteiktos datumos saņems saiti ar video lekcijas ierakstu, kuras garums būs līdz 40 minūtēm.

Balstoties uz saviem individuālajiem plāniem,

skolotāji lekcijas varēs integrēt savā mācību priekšmetā: dabaszinātņu, valodu, sociālā un pilsoniskā vai tehnoloģiju mācību jomā, noteiktā laika periodā.

Katrai lekcijai būs sava tēma: atkritumu apsaimniekošana, atkritumu otrreizēja pārstāde un aprites ekonomika, produkta dzīves cikla analīze, ekodizains, atkritumu samazināšana, pārveidošana un labošana.

Lekciju laikā jaunieši ne tikai uzzinās par aprites ekonomikas pamatprincipiem, bet ar dažādu uzdevumu palīdzību tiks aicināti aktīvi iesaistīties. Lai netrūktu arī praktiskās pieredzes,

līdztekus nodarbībām plānotas arī tiešsaistes sarunas, kurās ar savu pieredzi un dzīves uzskatiem dalīsies sabiedrībā zināmi vides aktīvisti.

Lekciju ciklu 27.janvārī plkst.13 atklās Kristīne Garklāva, kura aktualizēs vides jautājumu nozīmīgumu Latvijā un pasaulē. Martā jauniešus par produktu dzīves ciklu un dizaina domāšanu uzrunās „Design Elevator” pārstāvji. Aprīlī ar ekodizainu modes biznesā iepazīstinās Baiba Ladiga-Kobajaši, bet sarunas par zero waste dzīvesveidu - ar ko sākt, kā noturēties, kā nepārspīlēt - noslēgs Laura Arnicāne.

Lai saņemtu video lekcijas un saiti tiešsaistes sarunām - nepieciešams aizpildīt elektronisku pieteikumu.

Ar video lekciju plānu, tiešsaistes sarunu tēmām un citiem kampaņas materiāliem iespējams iepazīties dabas un tehnoloģiju parka „Urda” mājas lapā. 

Kampaņu „Radi, lieku neradot!” finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF), realizē „Daibes ilgtspējas centrs”.

Uz augšu
Back