O, 27.09.2022.

"KPV LV" frakcija apspriedīs jautājumu par iespēju Petravičai nolikt deputātes mandātu

TVNET/LETA
"KPV LV" frakcija apspriedīs jautājumu par iespēju Petravičai nolikt deputātes mandātu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Ramona Petraviča
Ramona Petraviča Foto: Zane Bitere/LETA

"KPV LV" Saeimas deputātu frakcijas sanāksmē šodien plānots apspriest jautājumu, vai Ramonai Petravičai (KPV LV) nepieciešams nolikt Saeimas deputātes mandātu uz labklājības ministres pilnvaru laiku.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka iepriekš pieļauts, ka frakcijas vairākums varētu ieteikt labklājības ministrei nolikt deputātes mandātu, taču "KPV LV" deputāti šodien var spriest arī citādi.

"KPV LV" frakcijas jebkāds viedoklis Petravičai nebūšot tieši saistošs, tāpēc izšķiršanās, kā rīkoties, palikšot pašas politiķes ziņā.

Kā vēstīts, "KPV LV" valde aicina ministri izvērtēt iespēju atstāt deputātes amatu, lai krīzes laikā pilnvērtīgāk pievērstos Labklājības ministrijas vadīšanai, ņemot vērā darbu pie Covid-19 izplatības mazināšanu sociālās aprūpes iestādēs.

Savukārt Petraviča pavēstījusi, ka Saeimas frakcija neatzīst "KPV LV" valdi un uzskata to par neleģitīmu. Politiķe norādīja, ka ir savākti ap 100 biedru paraksti, lai sasauktu jaunu partijas biedru sapulci. Biedru parakstu skaits jaunas sapulces organizēšanai esot lielāks, nekā biedru skaits, kuri ir ievēlējuši "KPV LV" valdi, kuru frakcija neatzīst, uzsvēra politiķe.

Atbildot uz jautājumu, vai uz ministres amata laiku noliks Saeimas deputātes mandātu, Petraviča 25.janvārī norādīja, ka "šis ir tiešām ļoti sarežģīts laiks," un atzina, ka "nav viegli apvienot darbu". Politiķe skaidroja, ka jautājums par iespēju nolikt parlamentārietes mandātu uz laiku, kamēr ir labklājības ministre, tiks pārrunāts un par to tiks lemts "KPV LV" Saeimas frakcijā.

"KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo aģentūrai LETA skaidroja, ka tas, vai atstāt Saeimas deputātes amatu vai turpināt būt parlamenta deputātei, būs pašas Petravičas izšķiršanās. "KPV LV" frakcija vēl lems par savu nostāju, taču Saeimas Kārtības rullis neparedz attiecībā uz savu mandātu Petravičai ņemt vērā frakcijas viedokli, skaidroja politiķis.

Možvillo atturējās prognozēt, vai frakcija atbalstīs deputātes mandāta saglabāšanu vai arī aicinās to nolikt uz ministres amata pildīšanas laiku. Reizē viņš aicinās frakcijai pašai pieņemt kādu lēmumu par savu nostāju, ņemot vērā arī situāciju ar Covid-19 izplatību.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu