Sv, 27.11.2022.

Izmantojot DPD un Omniva nosaukumus, nelieši mēģina izkrāpt norēķinu karšu datus

TVNET
Izmantojot DPD un Omniva nosaukumus, nelieši mēģina izkrāpt norēķinu karšu datus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
"Omniva" pakomāts Jelgavā. Ilustratīvs attēls.
"Omniva" pakomāts Jelgavā. Ilustratīvs attēls. Foto: Gaļina Kudrjavceva/LETA

Dažādās interneta tirdziecības platformās uzdarbojas krāpnieki, kuri, izmantojot loģistikas uzņēmumu "DPD Latvija" un "Omiva Latvija" logo, cenšas izmānīt lietotāju maksātāju karšu datus, TVNET informēja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļā.

Krāpnieki uzrunā iedzīvotājus tādās interneta tirdzniecības platformās kā „ss.lv”,„reklama.lv” un citās, kur cilvēki izvietojuši savas preces pārdošanai. Nelieši it kā izrāda interesi iegādāties konkrēto preci, izmantojot kurjera pakalpojumus.

Sarakstes laikā iedzīvotājiem tiek nosūtīta viltus interneta vietnes saite, kas vizuāli atgādina „DPD Latvija” vai „Omniva Latvija” interneta mājaslapu. Tajā iedzīvotāji tiek aicināti ievadīt norēķinu kartes datus, lai saņemtu apmaksu par preci attālināti, un rezultātā šie krāpnieki var iegūt personu norēķinu karšu datus un finanšu līdzekļus.

Personām tiek lūgts norādīt arī konta atlikumu.

Valsts policijā pēdējās dienās vēršas arvien vairāk iedzīvotāju, kuri ir saskārušies vai cietuši no minētās krāpniecības shēmas.

Kibernoziegumu apkarošanas nodaļā saistībā ar šiem gadījumiem ir sākts kriminālprocess un tiek veikta izmeklēšana.

Papildus notiek informācijas apmaiņa ar kaimiņvalstu tiesībaizsardzības iestādēm, kur arī ir konstatēta līdzīga krāpšanas shēma.

Lai nepakļautu sevi riskam kļūt par krāpniecības upuriem, Valsts policija atkārtoti aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, izpaužot personas datus, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) datus un citu personīga rakstura informāciju, un drošības nolūkos vienmēr rūpīgi pārliecināties par interneta vietnes adresi, kas tiek atvērta.

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, policija aicina nekavējoties rakstīt iesniegumu policijā: elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv. Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai, atrodama Valsts policijas mājaslapā. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē Mana Drošība.

Valsts policija pateicas visiem interneta lietotājiem, kuri informē policiju par šāda veida krāpšanas mēģinājumiem.

Līdzīga krāpšanas shēma, izmantojot Omniva nosaukumu, tika novērota arī pagājušā gada nogalē. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu