C, 23.03.2023.

Izbeidz pēdējo no kriminālprocesiem par Liepājā pazudušo un nosalušo piecgadnieku

LETA
Izbeidz pēdējo no kriminālprocesiem par Liepājā pazudušo un nosalušo piecgadnieku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Policists Latvijas proklamēšanas gadadienai veltītās ziedu nolikšanas ceremonijas laikā pie Brīvības pieminekļa.
Policists Latvijas proklamēšanas gadadienai veltītās ziedu nolikšanas ceremonijas laikā pie Brīvības pieminekļa. Foto: Zane Bitere/LETA

Valsts policija izbeigusi pēdējo no kriminālprocesiem par 2017.gadā pie Liepājas pazudušo un vēlāk nosalušu atrasto piecgadnieku Ivanu Berladinu, noskaidroja aģentūra LETA. 

Prokuratūrā pagājušā gada rudenī apliecināja, ka šajā kriminālprocesā tika vērtēta divu autobusu šoferu iespējamā atbildība. Tagad Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes preses pārstāve Madara Šeršņova skaidroja, ka kriminālprocess pagājušā gada nogalē izbeigts, jo nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs.

Personas nav apzinājušās savas darbības vai bezdarbības kaitīgumu un nav to apzināti veikušas vai pieļāvušas, jo 2017.gada 1.jūlijā nav bijuši informēti vai kādā citā veidā ieguvuši ziņas, ka zēns atrodas bez uzraudzības, dzīvībai un veselībai bīstamā stāvoklī, un viņam būtu nepieciešama palīdzība, norādīja policijā.

2017.gada vasarā Liepājas pusē policija un brīvprātīgie desmit dienas meklēja bezvēsts pazudušu piecus gadus veco Berladinu. Viņš no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, bija izgājis 1.jūlijā aptuveni plkst.8.30.

Policija bija noskaidrojusi, ka puika viens pats, visticamāk, sajaucot pieturvietas, aizbraucis ar autobusu Grobiņas virzienā. Pazudušais zēns 11.jūlijā tika atrasts miris Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos. Ekspertīzē secināts, ka zēns miris no vispārējās organisma atdzišanas pazeminātas temperatūras iedarbībā.

Policija sāka vairākus kriminālprocesus, lai precīzi noskaidrotu gan zēna pazušanas un nāves apstākļus, gan izvērtētu iespējamo vecāku un autobusa šoferu, kurš veda zēnu viņa pazušanas dienā, atbildību.

Saistībā ar zēna pazušanu prokuratūra vienā no kriminālprocesiem par bezdarbību apsūdzēja nu jau bijušo Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieci. Viņa saņemto informāciju par Ivana iespējamo atrašanās vietu nebija nodevusi tālāk amatpersonām, kuras īstenoja zēna meklēšanu.

Prokuratūra policijas darbiniecei piemēroja piespiedu darbu.

Pērn rudenī Kurzemes tiesas apgabala prokuratūra bērna mātei piemēroja 140 stundas piespiedu darba un probācijas uzraudzību uz vienu gadu.

Apsūdzētajai, kurai bija pienākums rūpēties par bērnu un viņa drošību, ar netiešu nodomu cietsirdīgi apgājās ar mazgadīgo, nodarot psihiskas ciešanas, iepriekš skaidroja prokuratūrā.

Apsūdzētā savu vainu inkriminētajās darbībās pilnībā atzinusi un nožēlojusi izdarīto.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu