Pk, 8.12.2023.

ASV Senāts nobalso par Trampa impīčmenta prāvas turpināšanu (3)

TVNET/LETA/DPA
CopyLinkedIn Draugiem X
Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps.
Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps. Foto: Evan El-Amin, Shutterstock.

ASV Senāts, kurā otrdien sākusies bijušā ASV prezidenta Donalda Trampa otrā impīčmenta prāva, otrdien ar 56 balsīm par un 44 pret nobalsoja par tās turpināšanu.

Visi 50 demokrātu senatori un seši no republikāņu senatoriem šajā balsojumā apstiprināja, ka ir konstitucionāla impīčmenta prāva pret prezidentu, kurš jau atstājis šo amatu.

Notiesāšanai impīčmenta prāvā nepieciešams divu trešdaļu senatoru balsu vairākums. Ir gaidāms, ka demokrātiem neizdosies panākt vismaz 17 republikāņu atbalstu Trampa notiesāšanai, kas neizdevās arī Trampa pirmajā impīčmenta prāva pirms gada.

Trampa otrā impīčmenta prāva ir pirmā reize ASV vēsturē, kad impīčmenta process notiek pret prezidentu, kas amatu jau ir pametis.

Pārstāvju palāta 25.janvārī iesniedza Senātam impīčmenta apsūdzības slēdzienu, kurā Tramps tiek apsūdzēts "musināšanā uz dumpi" sakarā ar viņa atbalstītāju iebrukumu ASV Kapitolijā 6.janvārī.

Pirmā impīčmenta procesa gaitā, kas 2019.gadā sākās pēc tam, kad Tramps bija iesaldējis 391 miljonu dolāru lielo drošības jomas palīdzību Ukrainai, ko Kongress jau bija apstiprinājis, republikāņu kontrolētais Senāts Trampu attaisnoja.

Tāpat kā pirmajā impīčmenta prāvā, Tramps attiecies ierasties Senātā sniegt liecības.

Komentāri (3)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais