Turcijas cilvēktiesību advokātei piespriež sešu gadu cietumsodu

Ilustratīvs foto. FOTO: sakhorn, Shutterstock.

Turcijas cilvēktiesību advokātei Erenai Keskinai piespriests sešu gadu cietumsods apsūdzībās par dalību teroristu organizācijā, pirmdien paziņojusi Stambulas tiesa.

Keskina ir viena no pazīstamākajām Turcijas cilvēktiesību aktīvistēm. Viņa ir advokāte, kura strādā ar cilvēktiesību lietām.

Keskina tviterī norādīja, ka tikusi apsūdzēta vairākas reizes un ieslodzīta par viņas politiskajiem uzskatiem, bet vēl nekad nav bijusi notiesāta par dalību teroristu organizācijā.

Cilvēktiesību organizācijas "Amnesty International" pārstāve Milena Bujuma tviterī nodēvēja Keskinas spriedumu par "klaju netaisnību".

"Erena Keskina ir veltījusi savu dzīvi sieviešu tiesību, ieslodzīto aizstāvēšanai un cīnījusies par taisnību pazudušo ģimenēm. Viņa ir cilvēktiesību advokāte, kura iestājas pret netaisnību," rakstīja Bujuma.

Keskina bija laikraksta "Ozgur Gundem" redaktore.

Laikraksts tika apsūdzēts par saistību ar kurdu separātistu grupējumu Kurdistānas strādnieku partija (PKK) un PKK propagandas izplatīšanu.

2016.gada augustā pēc neveiksmīgā apvērsuma mēģinājuma valstī "Ozgur Gundem" tika slēgts.

Tiesa šodien notiesāja vēl trīs personas, kas saistītas ar laikrakstu.

Diviem cilvēkiem tika piespriests sešu gadu un trīs mēnešu ilgs cietumsods par dalību teroristu organizācijā, un vienai personai - divus gadus un vienu mēnesi ilgs cietumsods par terorisma propagandu.

Spriedumu iespējams pārsūdzēt.

Uz augšu
Back