Afganistāna sāk vakcinācijas kampaņu pret Covid-19

FOTO: AFP PHOTO /Press Office of President of Afghanistan

Afganistāna otrdien uzsākusi iedzīvotāju vakcinācijas kampaņu pret Covid-19, vadošajām amatpersonām šo procesu dēvējot par "lielu iespēju" tautai un mudinot to īstenot taisnīgi.

irmo brīvprātīgo vidū, kas saņem "AstraZeneca" vakcīnas potes, ir ārsti, drošības struktūru pārstāvji un žurnālisti.

Vakcīnas Afganistānai šomēnes uzdāvināja Indija.

"Šodien es apsveicu Afganistānas tautu ar pirmo posmu vakcinācijas kampaņā pret Covid-19, kas tiek īstenots ar 500 000 vakcīnas devu. Tā Afganistānas tautai ir liela iespēja," sacīja prezidents Ašrafs Gani.

"Mēs negaidām nekādus brīnumus, bet palīdzēsim, lai šī kampaņa tiktu īstenota taisnīgi," piebilda veselības ministrs Vahīds Madžrohs.

Atbilstoši izplatītam viedoklim, Afganistāna pērn smagi cietusi pandēmijā, tomēr ierobežoto testēšanas iespēju dēļ vīrusa izplatības apjomam izsekot bijis grūti.

Oficiāli valstī ar 32 miljoniem iedzīvotāju reģistrēti vien 55 600 inficēšanās gadījumu un 2430 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi.

Kā liecina aplēses, kas pērn augustā minētas Veselības ministrijas pētījumā, ar Covid-19 vīrusu varētu būt inficējušies pat desmit miljoni iedzīvotāju.

Neraugoties uz valdības un talibu nemiernieku sāktajām miera sarunām, kas, tiesa gan, noris gausi, vardarbība konfliktu desmitgadēm plosītajā valstī nav rimusies.

Kabulā un citās pilsētās pēdējo nedēļu laikā sprādzieni notiek teju katru dienu.

Konflikta dēļ iepriekšējās vakcinācijas kampaņas, arī kampaņa pret poliomielītu, noritējušas lēni. Vakcinētāju komandas ar grūtībām spēj piekļūt rajoniem, kas atrodas nemiernieku kontrolē.

Uz augšu
Back