S, 24.09.2022.

Berlīnē veic kratīšanu islāmistu organizācijas biedru dzīvokļos

LETA/AP
Berlīnē veic kratīšanu islāmistu organizācijas biedru dzīvokļos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/CLEMENS BILAN

Vācijā galvaspilsētā Berlīnē un Brandenburgas federālajā zemē vairāki simti policistu ceturtdien veikuši kratīšanas operācijas izmeklēšanas ietvaros lietā par aizliegtas islāmistu organizācijas darbību, pavēstīja Iekšlietu ministrija.

Operācijā, kas veikta ar organizācijas "Jama'atu Berlin" biedriem saistītos dzīvokļos, piedalījušies 850 policisti, arī specvienību komandas, norādīja ministrija.

Berlīnes pavalsts iekšlietu ministrs Andreass Geizels pirms operācijas organizāciju bija aizliedzis, jo tā ir "ļoti radikāla" un seko teroristu grupējuma "Islāma valsts" ideoloģijai.

"Aizliegums ir vēl viens skaidrs signāls visiem reliģiskajiem ekstrēmistiem," sacīja ministrs. "Mēs cīnīsimies pret terorisma saknēm. Mēs nebūsim iecietīgi ne pret vienu vietu, kur terorisms tiek sludināts un tā dēvētā "Islāma valsts" glorificēta."

Foto: EPA/CLEMENS BILAN

Organizācija atbalstīja antisemītisku ideoloģiju un aizstāvēja "bruņotu džihādu un teroristu uzbrukumus civilistiem", norādīja varasiestādes.

Operācija veikta, lai piekļūtu organizācijas īpašumiem un iegūtu liecības, skaidroja amatpersonas.

Nav ziņu, ka operācijas gaitā kāds būtu aizturēts.

Organizācija bijuši divi grupējumi - viens sievietēm un otrs vīriešiem.

Tie regulāri tikušās privātos mājokļos un parkos, izplatījušas savu ideoloģiju tīmeklī, kā arī ar skrejlapām publiskās vietās, norāda varasiestāde.

Foto: EPA/CLEMENS BILAN
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu