ES apstiprina sankcijas četrām Krievijas amatpersonām

Ilustratīvs foto. FOTO: maradon 333, Shutterstock.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis pirmdien apstiprinājušas sankcijas četrām Krievijas amatpersonām saistībā ar opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu.

Diplomātiskie avoti atklāja, ka amatpersonu vārdi tiks publicēti otrdien un sankcijas stāsies spēkā.

Pēc avotu teiktā, "melnajā sarakstā" iekļauti Krievijas ģenerālprokurors Igors Krasnovs, Krievijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins, Krievijas ieslodzījumu vietu pārvaldes vadītājs Aleksandrs Kalašņikovs un nacionālās gvardes vadītājs Viktors Zolotovs.

Sankcijas ietvers aizliegumu ieceļot ES un ES esošo līdzekļu iesaldēšanu.

Krievija iepriekš brīdinājusi, ka atspēlēsies vai pat saraus saites ar ES, ja tai tiks piemērotas jaunas sankcijas.

ES jau ir piemērojusi sankcijas Krievijai par iebrukumu Austrumukrainā un Navaļnija saindēšanu.

Navaļnijs 17.janvārī tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar "Novičok".

Krievijas Federālais sodu izpildes dienests Navaļnija aizturēšanu skaidroja ar to, ka Navaļnijs esot pārkāpis viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumus, un tiesa to nomainīja pret reālu trīsarpus gadu cietumsodu.

Apelācijas lietā tiesa viņam samazināja cietumsodu par pusotru mēnesi, ieskaitot mājas arestā pavadīto laiku. Ieskaitot visu mājas aresta laiku, Navaļnijam kolonijā būs jāpavada divi gadi un seši mēneši, cietumsoda termiņš beigsies 2023.gada vasarā.

Navaļnija apcietināšana izprovocēja Krievijā plašus protestus, kuru laikā policija aizturēja tūkstošiem cilvēku.

Uz augšu
Back