Piespriež nosacītu cietumsodu par naidīgu komentāru pret homoseksuālu vīrieti

Ilustratīvs foto. FOTO: BortN66, Shutterstock.

Zemgales rajona tiesa Aizkrauklē februārī piespriedusi nosacītu cietumsodu par naidīgu komentāru pret homoseksuālu vīrieti, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.

Persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma panta par sociālā naida un nesaticības izraisīšanu, ja tā saistīta ar draudiem. Par šādu nodarījumu var piespriest brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Tiesa apstiprināja apsūdzētā noslēgto vienošanos par vainas atzīšanu un sodu. Tiesa apsūdzētajam piemēroja brīvības atņemšanu uz četriem gadiem, taču sodu noteica nosacīti ar pārbaudes laiku uz sešiem mēnešiem.

Spriedums liecina, ka pērn 2.aprīlī apsūdzētais sociālajā medijā ievietotajā publikācijā par kāda homoseksuāla vīrieša plāniem ar mīļoto vīrieti veidot ģimeni komentāru sadaļā ievietoja tekstu: "Divi diršmīļi - atšaut!" Pie komentāra arī pievienota emocijikona "ierocis".

"Līdz ar to apsūdzētā persona publiskajā telpā, izmantojot sociālo tīklu, izplatīja publisku aicinājumu, kas satur verbālo agresiju un vērsts uz naida un nesaticības izraisīšanu pret sociālo grupu - homoseksuālām personām, un šīs darbības saistītas ar vardarbību un draudiem," teikts spriedumā.

Uz augšu
Back