Latvijā reģistrēts straujāks jauno auto tirgus kritums nekā vidēji ES

Jaunas Jaguar automašīnas FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijā šogad janvārī-februārī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija samazinājusies par 26,3%, kas bija straujāks kritums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.

Saskaņā ar šiem datiem šīgada pirmajos divos mēnešos mūsu valstī reģistrēja 2067 jaunus vieglos automobiļus.

Straujākais kritums janvārī-februārī fiksēts Portugālē (-47,1%), Lietuvā (-46,5%), Spānijā (-44,6%) Dānijā (-40,1%), Rumānijā (-39,5%), Lielbritānijā (-38,1%) un Slovākijā (-36,5%). Igaunijā jaunu vieglo automobiļu reģistrācija sarukusi 8,8%.

Jaunu vieglo automašīnu reģistrācija janvārī-februārī pieaugusi vien Zviedrijā (+12,8%) un Norvēģijā (+5,4%), bet pārējās 28 Eiropas valstīs, par kurām datus apkopo ACEA, bijis kritums, kas skaidrojams ar koronavīrusa izplatības ierobežošanas pasākumiem.

Eiropas Savienībā vidēji janvārī-februārī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija samazinājās par 21,7%, bet visās 30 ACEA aplūkotajās valstīs kritums bija 23,1% apmērā.

ACEA apkopo datus par jaunu auto reģistrāciju ES valstīs, izņemot Maltu, ES neietilpstošajās valstīs, Islandē, Norvēģijā un Šveicē, kas līdz ar ES valstīm ir Eiropas Ekonomiskās zonas dalībnieces, kā arī Lielbritānijā.

Uz augšu
Back