Jau divas nedēļas pēc kārtas krītas vakcinācijas pret Covid-19 temps

Ilustratīvs foto. FOTO: EPA/RITCHIE B. TONGO

Divas nedēļas pēc kārtas vienā dienā vidēji pret Covid-19 vakcinēto personu skaits samazinās, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Svētdien, 21.martā, vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu saņēma 24 cilvēki, kas ir otrais mazākais rādītājs šī gada martā. Savukārt otro poti vakar saņēmušas trīs personas.

Teju visi vakar vakcinētie ir personas vecumā virs 60 gadiem, bet viens pirmo vakcīnas devu saņēmušais ir ārstniecības persona. Vakcinācijas procesu, saņemot otro poti, vakar noslēdza divi vismaz 60 gadus veci cilvēki, kā arī viens sociālās aprūpes centra klients.

Visi vakar vakcinētie saņēmuši "AstraZeneca" vakcīnu.

NVD skaidro, ka iepriekš publiskotais vakcinēto cilvēku skaits dažu dienu laikā var mainīties, jo saskaņā ar normatīvajiem aktiem dati par vakcinācijas faktu "E-veselības" sistēmā tiek ievadīti vienas līdz piecu darbdienu laikā pēc vakcinācijas fakta. Līdz ar to, piemēram, sestdien ar pirmo devu vakcinēto cilvēku skaits pieaudzis no 339 līdz 368.

Pēdējo septiņu dienu laikā vakcīnas pirmo devu saņēmuši kopumā 4478 cilvēki, bet otro - 827 personas. Tas nozīmē, ka aizvadītajā nedēļā vidēji vienā dienā pirmā pote ievadīta 640 personām, savukārt kopumā vidēji  pagājušajās septiņās dienās vakcinēja 758 cilvēkus dienā.

Šāds vidēji dienā vakcinēto cilvēku skaits liecina par vakcinācijas tempa krišanu, turklāt šāda tendence vērojama jau trešo nedēļu pēc kārtas. Līdz šim augstākais dienā vidēji potēto cilvēku skaits sasniegts nedēļā no 1. līdz 7.martam, kad poti pret Covid-19 saņēma vidēji 2763 cilvēki dienā. Nedēļu vēlāk dienā vidēji vakcinētas 2106 personas.

Kopumā Latvijā pirmo vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmuši 83 806 cilvēki, bet otro - 18 939.

Kā ziņots, piektdien pēc trīs dienu pauzes Latvijā atsāka lietot "AstraZeneca" vakcīnu pret Covid-19.

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ceturtdien "AstraZeneca" vakcīnu pret Covid-19 atzinusi par drošu.

Uz augšu
Back