C, 18.08.2022.

Robots ar tikai vienu mērķi – strīdēties ar mums

TVNET
Robots ar tikai vienu mērķi – strīdēties ar mums
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Mākslīgais intelekts. Ilustratīvs foto.
Mākslīgais intelekts. Ilustratīvs foto. Foto: Pixabay

Tas mūs nevar pārspēt. Pagaidām. Tomēr mākslīgā intelekta programma, kuru radījuši IBM zinātnieki, ir tik prasmīga strīdā ar cilvēkiem, ka varbūt ir tikai laika jautājums, kad tā spēs mūs uzvarēt. 

“Project Debater” ir autonoma strīdēšanās sistēma, kas tiek attīstīta jau vairākus gadus. Robots spēj jēgpilni strīdēties ar cilvēku, aizstāvot savu izvēlēto viedokli ar spēcīgiem argumentiem, vēstīts zinātnes izdevumā "Science Alert".

Mākslīgais intelekts detalizēti aprakstīts pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Nature”, tomēr jāņem vērā, ka tas vēl nevar pārspēt cilvēku argumentācijas spējā un loģikā, tomēr 2019. gadā tika publiski parādīta tā “mākslīgā” spriešanas spēja. 

Debatēs pret debašu ekspertu Harišu Nataradžanu mākslīgais intelekts parādīja, ka spēj izveidot argumentu par kādu relatīvi sarežģītu tematu, kā arī vēlāk to pamatot. 

Eksperimentā mākslīgajā intelektā tika ievadīti 400 miljoni arhīva ziņu rakstu, no kuriem tas varēja izveidot sākuma tematu, argumentu, atspēkojumus un secinājumus. 

VIDEO: MĀKSLĪGAIS INTELEKTS VS CILVĒKS

Lai arī šo sistēmu joprojām nepieciešams attīstīt, mākslīgais intelekts parādīja pārsteidzoši labus rezultātus un spēja piedalīties strīdā. Tas ir samērā liels sasniegums, ņemot vērā, ka vēl pirms desmit gadiem tas tika uzskatīts par neiespējamu. 

Pēdējos gados mēs varam vērot, kā mākslīgais intelekts pārspēj cilvēku dažādu spēļu spēlēšanā, tomēr argumentācijas spējas tam vēl nav tik attīstītas kā mums. 

Šis projekts ir krietns solis tālāk attiecīgajā zinātnes lauciņā, tomēr vēl krietni jāstrādā līdz brīdim, kad mēs varēsim savā priekšā redzēt ierīces, kurām būs labāka argumentācijas spēja nekā cilvēkam. 

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu