Jaunzēlandē pāri, kas piedzīvojuši spontāno abortu, varēs saņemt "sēru atvaļinājumu"

FOTO: Shutterstock

Jaunzēlandē pāri, kuri zaudējuši mazuli spontānā aborta dēļ vai kuriem piedzimis nedzīvs bērniņš, varēs saņemt apmaksātu "zaudējuma atvaļinājumu" - to paredz jaunais likums, kas šodien apstiprināts Jaunzēlandes parlamentā. 

Deputāte Džinnija Andersena, kura iesniedza likumprojektu, sacīja, ka tas dos laiku mātēm un viņu partneriem "samierināties ar zaudējumu", neizmantojot slimības atvaļinājumu.

"Viņu skumjas nav slimība, tas ir zaudējums. Un zaudējumiem ir vajadzīgs laiks," viņa sacīja. Deputāte arī piebilda, ka tādējādi Jaunzēlande sper soli uz priekšu progresīvas un līdzcietīgas likumdošanas jomā.

Likums, kas vienbalsīgi tika pieņemta parlamentā, paredz trīs dienu zaudējuma atvaļinājumu.

Andersena norādīja, ka katra ceturtā sieviete Jaunzēlandē ir piedzīvojusi spontāno abortu, un pauda cerību, ka jaunais likums dos ģimenēm laiku, lai samierinātos ar zaudējumu. 

Šo iespēju varēs izmantot arī pāri, kas izmanto surogasiju, bet ne sievietes, kuras pašas nolēmušas pārtraukt grūtniecību, veicot mākslīgo abortu. 

Tiek ziņots, ka Jaunzēlande ir tikai otrā valsts pasaulē, kas ieviesusi šo pasākumu pēc Indijas.

Pirms gada parlaments pieņēma reformu likumprojektu, kas dekriminalizēja abortus un ļāva sievietēm izvēlēties grūtniecības pārtraukšanu līdz 20 nedēļām.

Uz augšu
Back