Suecas kanālā atjaunota kuģu satiksme

FOTO: - / AFP

Vēlā pirmdienas vakarā Suecas kanālā atsākusies kuģu satiksme pēc tam, kad no sēkļa tika nocelts konteinerkuģis, kurš gandrīz nedēļu bija aizšķērsojis vienu no globālās tirdzniecības artērijām, vēsta aģentūra "Reuters".

Incidenta dēļ izveidojies liels kuģu sastrēgums. Līdz otrdienas rītam caur kanālu plānots izlaist 113 kuģus, paziņojusi Suecas kanāla pārvalde.

Sastrēgums, ko kopumā veido 422 kuģi, pilnībā varētu tikt likvidēts apmēram trīs ar pusi dienu laikā.

400 metrus garais konteinerkuģis "Ever Given" bija sāniski iestrēdzis kanālā, kura platums kuģošanai pietiekamā dziļumā ir nedaudz lielāks par 200 metriem.

Suecas kanāls īsākais kuģniecības ceļš starp Eiropu un Āziju.

FOTO: EPA/SUEZ CANAL

Transporta kompānija "Evergreen" paziņojusi, ka kuģim tiks veikta pārbaude Lielajā Rūgtajā ezerā, kas atrodas starp divām kanāla daļām. Neviens no kuģa pārvadātajiem konteineriem nav bojāts.

Suecas kanāla aizšķērsošanas dēļ aizkavējušies simtiem citu kuģu - citi konteinerkuģi, kas pārvadā preces un izejmateriālus, kā arī naftas tankkuģi un sašķidrinātās gāzes pārvadāšanai izmantotie kuģi.

Kompānija "Maersk" norāda, ka būšot vajadzīgas vairākas nedēļas vai mēneši, lai pilnībā novērstu aizkavēšanās iespaidu uz globālajām piegādes ķēdēm.

Ar industriju saistīti informācijas avoti aģentūrai "Reuters" norādījuši, ka incidents radījis papildu izmaksas vismaz 24 miljonu ASV dolāru apmērā, kuras nesegs apdrošināšana.

Uz augšu
Back