VM publicēs "priekšrocību sarakstu" tām personām, kas vakcinētas pret Covid-19

Daniels Pavļuts. FOTO: GINTS IVUSKANS / AFP

Veselības ministrija (VM) drīzumā valdībā piedāvās priekšrocību sarakstu pret Covid-19 vakcinētām personām, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atklāja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Ministrs skaidroja, ka visā Eiropā notiek sarunas un darbs pie digitālo zaļo sertifikātu ieviešanas, tostarp arī Latvijā. Valdība minēto jautājumu varētu skatīt jau drīzumā - tuvāko nedēļu laikā.

Tāpat ministrija uz valdību pēc Lieldienām plāno nākt ar konceptuāliem priekšlikumiem par priekšrocībām, kas varētu būt pilnībā vakcinētiem cilvēkiem.

"Vadīsimies no starptautiskām vadlīnijām par to, kas ir droši. Jāpiedāvā lietas, ko cilvēki novērtē, kas viņiem liekas svarīgas.

113

Lai vakcinēšanai ir arī praktisks labums ārpus veselības pasargāšanas," stāstīja Pavļuts.

Politiķis gan akcentēja, ka šādi priekšlikumi attiektos uz masu fāzi vēlāk, jo patlaban tiek vakcinēti prioritāro grupu cilvēki.

Pavļuts aicina cilvēkus aktīvāk pieteikties potēm, jo "vienā brīdī cilvēki, varbūt nogaidot citu vakcīnas tipu, sāk lēnāk pieteikties, kas mums sāk traucēt plānot uz priekšu lielas jaudas pasākumus".

"Visas vakcīnas ir labas, to pierāda starptautiska un vietējā prakse, kad, pat saslimstot ar Covid-19, slimības gaita ir viegla un nav nepieciešama hospitalizācija," klāstīja ministrs.

Amatpersona arī atklāja, ka Lieldienu brīvdienās, kad paredzēts masu vakcinācijas centru darba starts, varētu rasties situācija, ka, ja ģimene ārsts patlaban ir ieplānojis kādas personas vakcinēšanu, taču svētkos nestrādās , tad, iespējams, tie, kas pieteikušies nevis pie ģimenes ārstiem, bet vietnē "Manavakcina.lv", tiks savakcinēti ātrāk.

"Šāda situācija beidzot ir izveidojusies, jo līdz šim nebija lielo centru, pakāpeniski dalījām sarakstus pa vietiņām, kur vakcinē. Un vakcīnu ļoti trūka, bija deficīts. Patlaban situācija mainās, vakcīnu ir daudz. Mazliet arī pieturēsim pieejamo vakcīnu nākamajai nedēļai," sacīja Pavļuts.

Uz augšu
Back