Kims Čenuns atzīst, ka situācija valstī ir sliktāka kā jebkad

Kims Čenuns. FOTO: Reuters/ScanPix

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns uzrunā valdošās partijas šūniņu sekretāriem atzinis, ka situācija valstī ir sliktāka kā jebkad.

Eksperti uzskata, ka Kims, kurš pie varas Ziemeļkorejā atrodas jau gandrīz desmit gadus, iespējams, nonācis līdz šim smagākajā situācijā, pandēmijai vēl vairāk iedragājot jau tā vājo Ziemeļkorejas ekonomiku, kuru uz ceļiem nospiedusi sliktā pārvaldība un ASV sankcijas.

"Cilvēku dzīves līmeņa uzlabošana... pat vissliktākajā situācijā, kurā mums jāpārvar nepieredzēti daudz problēmu, ir atkarīga no lomas, ko spēlē šūniņas, partijas pamatorganizācijas," Strādnieku partijas šūniņu sekretāru konferencē sacījis Kims.

Ziemeļkorejas ziņu aģentūra KCNA vēsta, ka Kims aicinājis partijas biedrus īstenot lēmumus, kas pieņemti partijas kongresā janvārī, kad viņš solīja stiprināt Ziemeļkorejas kodolprogrammu un paziņoja par jaunu piecgades attīstības plānu.

Vairākus mēnešus pirms tam Kims citā politiskā konferencē atzina, ka viņa plāns uzlabot ekonomiku nenes cerētos rezultātus.

Kims otrdien arī kritizējis partijas šūniņas par trūkumiem, kas nekavējoties jānovērš, lai nodrošinātu veselīgu un ilgtspējīgu partijas attīstību, bet nav paskaidrojis, par kādiem tieši trūkumiem ir runa.

Partijas šūniņas, kuras veido pieci līdz 30 biedri, ir mazākās partijas struktūrvienības, kas pārrauga dzīvi fabrikās un citās darbavietās. Šis tīkls ir svarīgs instruments partijas varas uzturēšanā.

Iepriekšējā partijas šūniņu sekretāru konference notika 2017.gadā.

Uz augšu
Back