C, 18.08.2022.

Veide: Primāri jāvakcinē riska grupās esošie

TVNET/LETA
Veide: Primāri jāvakcinē riska grupās esošie
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13
Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide piedalās preses konferencē, kurā informē par ģimenes ārstu streiku.
Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide piedalās preses konferencē, kurā informē par ģimenes ārstu streiku. Foto: Ieva Čīka/LETA

Ņemot vērā, ka šobrīd Latvijā pieejams ierobežots vakcīnu pret Covid-19 skaits, joprojām prioritāri ir jāvakcinē personas, kuras atrodas riska grupās, un tikai pēc tam var vakcinēt pārējos iedzīvotājus, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Vaicāta, vai ģimenes ārstu praksēs ir bijuši gadījumi, kad jauni cilvēki lūdz ārstus rast iespēju viņus vakcinēt ātrāk par noteikto, Veide atbildēja apstiprinoši.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka Veselības ministrijas nostāja paredz sākumā vakcinēt seniorus un hroniski slimos, kas esot saprotams, jo vakcīnu nav tik daudz.

Ja vakcīnu būtu vairāk, tad tiešām varētu vakcinēt visus, bet šobrīd uzsvars būtu jāliek uz tiem cilvēkiem, kuri ir riska grupā.

Viņa domā, ka tad, kad vakcīnu būs gana, tad varēs potēt visus, kuri to vēlas.

Lūgta komentēt, vai par noteiktās sistēmas "apiešanu" ir paredzēts kāds sods, Veide atzina, ka tādas informācijas viņai nav. Viņa skaidroja, ka gadījumos, ja persona neierodas uz vakcīnas saņemšanu, tad to var piešķirt nākamajā prioritātes grupā esošai personai, taču tad jāraksta pamatojums. "Ģimenes ārstiem šis ir ļoti stingri noteikts, tāpēc diezvai viņi atļaujas kādu ārpus rindas vakcinēt," pauda Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu