Reaģējot uz Purvciemā izdarīto slepkavību, Ģirģens ceturtdien sasaucis sanāksmi par valsts iekšējo drošību

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ieradies saņemt "Astra Zeneca" vakcīnas pret Covid-19 pirmo poti Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ieradies saņemt "Astra Zeneca" vakcīnas pret Covid-19 pirmo poti Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Foto: Zane Bitere/LETA

Reaģējot uz slepkavību Purvciemā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) ceturtdien, 14.aprīlī, plkst.8.30 sasaucis sanāksmi par valsts iekšējo drošību.

Ģirģens šodien paziņojis, ka nekavējoties tiek organizēta sanāksme par valsts iekšējo drošību, kurā piedalīsies Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, pašvaldību policijas un Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas vadība, kā arī Valsts policijas un citu iekšlietu dienestu vadība, aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrijā.

Slepkavība Purvciemā ir sekas tam, ka Latvijā strauji nepieciešams attīstīt vienotu videonovērošanas tīklu, lai policijai noziedzības apkarošanā un kārtības uzturēšanā būtu iespējams efektīvāk reaģēt, aģentūrai LETA skaidroja Ģirģens.

TVNET jau ziņoja, ka iekšlietu ministrs par nepieciešamību pēc vienota videonovērošanas kameru tīkla izveides paziņoja pērn 11.jūnijā pēc valdības sēdes, kurā atbalstīts Valsts policijas (VP) reorganizācijas plāns.

Tagad Ģirģens skaidroja, ka Latvijā nepieciešams izveidot un sakārtot vienotu videonovērošanas kameru tīklu, ievērojot datu aizsardzības prasības. "Tas nozīmē, ka sadarbībā ar pašvaldībām jāveido vienoti parametri un videonovērošanas tīkls, kas būtu saslēgts ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru," norādīja ministrs.

Iekšlietu ministrija vēlas šajā jomā attīstību, taču jau iepriekš sastapusies ar birokrātiskiem šķēršļiem, lai gan citās Eiropas valstīs jau sen šāda infrastruktūra ir attīstīta augstākā līmenī.

"Te ir signāls Datu valsts inspekcijai un citiem ierēdņiem, ka Latvijā ir nepieciešams stiprināt valsts iekšējo drošību un sakārtot videonovērošanas kameru tīklu," norādījis iekšlietu ministrs.

Jau ziņots, ka Valsts policija ir noskaidrojusi trešdienas rītā Rīgā, Purvciemā, nošautā cilvēka personību un izvērsusi plašus uzbrucēju meklēšanas pasākumus. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka nošautais ir futbola aģents Romāns Bezzubovs.

Saskaņā ar sociālajos tīklos ievietotajiem aculiecinieku fotomateriāliem pie "Mēbeļu nama" un sporta kluba "Lemon Gym" atradās sašauta automašīna "Volkswagen Touareg", kurai blakus - mirušais. Spēkrata logu stiklos bija redzamas vairākas, visticamāk, ložu atstātās pēdas. Visticamāk, spēkrats pārvietojies par Gunāra Astras ielu un pēc uzbrukuma piedzīvošanas iztriecies cauri pie minētā tirdzniecības centra un kluba esošās stāvvietas žogam. 

Policija lūdz atsaukties ar videoreģistratoriem aprīkotu automašīnu vadītājus, kuri šorīt laikā no plkst.6.30 līdz 8.30 brauca pa Gunāra Astras ielu posmā no Dzelzavas līdz Augusta Deglava ielai.

Tāpat policija lūdz, zvanot pa tālruni 110, atsaukties citus, kuri varētu sniegt izmeklēšanai noderīgu informāciju par konkrēto noziegumu. Likumsargi informācijas sniedzējiem sola anonimitāti.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais