Kremlis izvērtēs ASV priekšlikumu par Putina un Baidena samitu

ASV prezidents Džo Baidens, Krievijas prezidents Vladimirs Putins. FOTO: Eric BARADAT and Alexey NIKOLSKY / various sources / AFP

Kremlis trešdien paziņoja, ka izvērtēs ASV prezidenta Džo Baidena priekšlikumu par tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

"Pagaidām ir pāragri runāt par šo tikšanos konkrētu aprišu plānā, tas ir jauns priekšlikums, un tas tiks pētīts, tiks veikta analīze," žurnālistiem pavēstīja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

ASV un Krievijas līderi vienojušies, ka šādas tikšanās sagatavošanas tēma tiks izvērtēta, izmantojot diplomātiskos kanālus, norādīja Peskovs.

Izsakoties par to, kādi jautājumi varētu tikt skarti šādā samitā, Peskovs norādīja, ka tās, "neapšaubāmi, ir divpusējās attiecības", neko tuvāk par iespējamo darba kārtību neminot.

ASV un Krievijas attiecības pēdējo nedēļu laikā atkal saasinājušās, Krievijai koncentrējot lielus bruņotos spēkus Ukrainas tuvumā.

ASV un to sabiedrotie mudinājuši Krieviju atvilkt Ukrainas tuvumā koncentrētos bruņotos spēkus.

"Visu satraukumu, lai arī kas to paustu, ieskaitot ASV, saistībā ar mūsu karaspēka pārvietošanu Krievijas teritorijā mēs uzskatam par nepamatotu," norādīja Peskovs.

Ukrainas teritorijā "deeskalācija var notikt tikai tad, ja Ukrainas bruņotie spēki atteiksies no provokatīvām darbībām", viņš piebilda.

Jau tā saspringtās attiecības saasinājās vēl vairāk, kad ASV pieprasīja Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbrīvošanu no cietuma un noteica Maskavai jaunas sankcijas par Navaļnija saindēšanu.

Peskovs sacīja, ka Putina un Baidena telefonsarunā Navaļnijs netika apspriests.

Kremļa paziņojumā teikts, ka līderu sarunā spriests par Ukrainu, kā arī Irānas kodolprogrammu, Afganistānas miera sarunām un klimata izmaiņām.

Uz augšu
Back